Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia parafialne 18.2.2024 - I Niedziela Wielkiego Postu

„Raz jeszcze usilnie proszę Was, abyście w każdej parafii, w wybranym dniu tygodnia, klękali wraz z Waszymi kapłanami przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Niech to będzie modlitwa uwielbienia, przeproszenia, błagania i prośby. Wśród próśb, które pragnę Wam polecić niech znajdzie się wołanie o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie. Proszę też o modlitwę za Kościół i trwający synod. Módlcie się za rodziców, młodzież i dzieci, a także o powołania do służby w Kościele. Módlcie się też za mnie, którego Chrystus – na tym etapie historii Archidiecezji – ustanowił Waszym pasterzem”.

Z Listu Księdza Arcybiskupa na Wielki Post


 1. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Mirosława Grzesiak – Msza pogrzebowa w środę w kościele parafialnym pw. Imienia Maryi (Smochowice) o godz. 11.00, a pogrzeb na cmentarzu parafialnym o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 2. Witamy Kleryka Rafała Matelskiego, alumna V roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, który w najbliższych miesiącach będzie posługiwał w naszej Parafii. Klerykowi Rafałowi życzymy uległości serca wobec Bożych natchnień i owocnego zwieńczenia studiów teologicznych.
 3. W tym roku przeżywamy 25 rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego (1 czerwca 1999 roku). Z tej okazji Mszy św. dziękczynnej w naszej Parafii – w niedzielę 2 czerwca br. o godz. 11.00 – przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolia Stanisław Gądecki. W ciągu roku będziemy gościć kapłanów, którzy w przeszłości duszpasterzowali w naszej wspólnocie parafialnej. Zaproszenie do wygłoszenia kazań pasyjnych przyjął ks. Ziemowit Stodulny – proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Konojadzie w Dekanacie Kościańskim, który w latach 2002-2007 pełnił posługę wikariusza w naszej Parafii. Homilie każdego Dnia Fatimskiego – od maja do października – będą głosić kolejno zapraszani kapłani. W uroczystość Bożego Ciała podczas procesji kazania przy czterech ołtarzach wygłosi ks. Patryk Wendeker, który w naszej Parafii w latach 2019-2020 pełnił posługę diakona, a w 2021 roku posługiwał jako rezydent. Parafialne rekolekcje w dniach 24-27 listopada poprowadzi ks. dr hab. Piotr Ostański, który w latach 1997-1998 posługiwał w naszej Parafii jako rezydent. Dziękczynna parafialna pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia (zapisy w lipcu), a do Rzymu w dniach 24-30 września (uczestników tej pielgrzymki prosimy o odebranie w zakrystii uaktualnionego programu).
 4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.00; w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 5. Okazją do wspólnej modlitwy w Wielkim Poście będą w naszej Parafii następujące wydarzenia: maraton biblijny (sobota 9 marca), kościół stacyjny miasta Poznania (piątek 15 marca), Droga Krzyżowa ulicami Parafii (piątek 22 marca). Natomiast okazją do złożenia wspólnotowej jałmużny postnej będzie parafialna kwesta dla Ziemi Świętej (niedziela 10 marca) – zebrane ofiary przekażemy tradycyjnie Domom Pokoju dla dzieci na Górze Oliwnej w Jerozolimie i w Betlejem, które są prowadzone przez Siostry Elżbietanki.
 6. Dziękujemy ks. Rafałowi za przygotowanie i prowadzenie baliku dla dzieci na zakończenie karnawału, a s. Emmie, s. Marcinie, rodzicom i młodzieży za zaangażowanie i ofiarną pomoc.
 7. W środę popielcową zebraliśmy 1 921 zł na pomoc dla Ukrainy. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 8. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą świątynię. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. W ostatnią niedzielę lutego, tj. za tydzień, podczas składki inwestycyjnej będziemy zbierać ofiary na pokrycie kosztów wykonania i montażu witraży na szóstej ścianie prezbiterium – koszt 40.000.
 9. W niedzielę 25 lutego po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na misyjną działalność Kościoła.
 10. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej Parafii (nr KRS 0000339553 z dopiskiem KSM Poznań – 42).
 11. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.

STAŁE DYŻURY

 1. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie po porannej Mszy św. i wieczornym nabożeństwie. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem tel. 061 868 23 05 lub 661-040-989.
 2. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 7.40 do 7.55 i od poniedziałku do soboty od godz. 17.30 do 17.55.
 3. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas jest w poniedziałek od godz. 17.45 do 19.00. Informacje dotyczące działalności parafialnej Caritas można uzyskać pod numerem tel. 691 898 239.

WSPÓLNA MODLITWA

 1. Na modlitwę różańcową zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 2. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w obecności relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Litanię do św. Jana Pawła II, w obecności relikwii Papieża Polaka, zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 3. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Pracowników Naukowych do Katedry na Nieszpory z okazji święta Katedry św. Piotra w czwartek o godz. 18.00. Homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Paweł Wygralak – Dziekan WT UAM w Poznaniu.
 4. Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do 21.00.
 5. Na modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy w czwartek o godz. 19.00.
 6. Książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy w niedzielę 3 marca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie rodziców z fotografem będzie w niedzielę 10 marca po Mszy św. o godz. 11.00.

SPOTKANIA

 1. Zbiórka ministrantów młodszych i starszych oraz kandydatów będzie w sobotę o godz. 10.00.
 2. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania o godz. 19.00 w następujących terminach: klasy VII – grupa I we wtorek 27 lutego, grupa II w czwartek 29 lutego; klasy VIII – wspólne spotkanie w środę 6 marca; grupa dziewcząt w niedzielę 17 marca, grupa chłopców w niedzielę 24 marca.
 3. Rodziców planujących chrzest dziecka i osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie we wtorek 5 marca o godz. 19.00.

W KANIE

 1. „Katecheza w Kanie”: osoby pragnące pogłębić wiedzę na temat sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy w środę o godz. 19.15.

Poprzednie ogłoszenia