Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia parafialne 14.4.2024 - III Niedziela Wielkanocna

We wspólnocie Kościoła, nie gdzie indziej, możemy zrozumieć treść Pisma Świętego. W Kościele, bo w nim jest obecny Zmartwychwstały Chrystus, który – jak słyszymy w dzisiejszym fragmencie Ewangelii – oświeca umysły uczniów, „aby rozumieli Pisma”.
Trwajmy we wspólnocie Kościoła, aby dzięki głoszonemu i wyjaśnianemu słowu Bożemu zrozumieć również swoje życie.

ks. Sebastian Kujawa


 1. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Rodziców, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu z fotografem, prosimy o odbiór w zakrystii „Pakietu fotograficznego”.
 2. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież klas VIII przystąpi do sakramentu Bierzmowania. Obowiązkowa próba liturgiczna będzie w środę o godz. 19.00. W związku z Bierzmowaniem w czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy z cyklu „Barwy organów Poznania”.
 4. W niedzielę 21 kwietnia będziemy przeżywać w naszej Parafii dzień modlitw o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 5. Wyrażamy wdzięczność Odnowie w Duchu Świętym, p. dyrygent Marii Doleckiej i Chórowi Epifania, s. Cordii, opiekunom i Zespołowi Trzej Królowie za przygotowanie i prowadzenie w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 radosnego wielbienia. W niedzielę Miłosierdzia Bożego zebraliśmy 1 803 zł na Caritas Archidiecezjalną. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 6. Wyrażamy wdzięczność Parafianom, którzy w uroczystość Zwiastowania Pańskiego podjęli dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Dziękujemy p. Annie Antkowiak, która dla tych Parafian wykonała świece z wosku świec ołtarzowych z naszego kościoła. Na Fundusz Obrony Życia zebraliśmy 912 zł. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 7. Dziękujemy za ofiary składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą Parafię. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną.
 8. Wyrażamy wdzięczność p. Mirosławowi Kownackiemu za poświęcony czas i życzliwą pomoc.
 9. Zachęcamy rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo, przystępujących do Komunii św., aby po Jej przyjęciu w geście błogosławieństwa i na znak obecności Jezusa w swoim sercu, czynili znak krzyża na czole dziecka z którym podchodzą, by przyjąć Komunię św.
 10. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.

STAŁE DYŻURY

 1. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie po porannej Mszy św. i wieczornym nabożeństwie. W czwartek – w związku z Bierzmowaniem – biuro parafialne będzie czynne tylko po porannej Mszy św. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem tel. 061 868 23 05 lub 661-040-989.
 2. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 7.40 do 7.55 i od godz. 17.30 do 17.55. W czwartek – w związku z Bierzmowaniem – możliwość Spowiedzi św. będzie tylko od godz. 7.40 do 7.55.
 3. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas jest w poniedziałek od godz. 17.45 do 19.00. Informacje dotyczące działalności parafialnej Caritas można uzyskać pod numerem tel. 691 898 239.

WSPÓLNA MODLITWA

 1. Na modlitwę różańcową zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w sobotę w łączności z wymieniankami, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 2. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19.00. Prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment Dziejów Apostolskich 20,1-12.
 3. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w obecności relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Litanię do św. Jana Pawła II, w obecności relikwii Papieża Polaka, zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 4. Za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wymieniankach modlić się będziemy w sobotę o godz. 17.15 na Różańcu i o godz. 18.00 podczas Mszy św.
 5. W sobotę o godz. 18.00 Ksiądz Arcybiskup Metropolita odprawi Mszę św. w Katedrze w dniu 22 rocznicy Ingresu. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 6. W sobotę od godz. 10.00 do 18.00 wzdłuż granic Poznania będzie trwała modlitwa różańcowa w intencji mieszkańców naszego miasta. Więcej informacji na stronie pokuta.net.pl i na ulotkach w kruchtach.

SPOTKANIA

 1. Młodzież klas VII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania w następujących terminach: grupa I we wtorek 16 kwietnia o godz. 20.00, grupa II w czwartek 25 kwietnia o godz. 19.00.
 2. Młodzież zapraszamy na spotkanie formacyjne KSM w środę o godz. 19.00.
 3. Dzieci należące do Zespołu Trzej Królowie oraz pragnące w nim śpiewać zapraszamy na próbę do parafialnej Kany w sobotę o godz. 11.00.
 4. Rodziców modlących się na Różańcu w intencji dzieci zapraszamy na spotkanie formacyjne do parafialnej Kany w niedzielę 21 kwietnia o godz. 19.00.
 5. Rodziców planujących chrzest dziecka i osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie we wtorek 7 maja o godz. 19.00.

W KANIE

 1. „Kino w Kanie”: na serial „The Chosen”, fascynującą opowieść o spotkaniach Jezusa z osobami pojawiającymi się na kartach Ewangelii, zapraszamy w niedzielę 28 kwietnia o godz. 19.15 (sezon I: odcinek 1 – „Wezwałem cię po imieniu” i odcinek 2 – „Szabat”).
 2. „Katecheza w Kanie”: osoby pragnące pogłębić wiedzę na temat sakramentu Namaszczenia Chorych zapraszamy w środę 8 maja o godz. 19.15.

Poprzednie ogłoszenia