Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia parafialne 25.9.2022 - XXVI Niedziela Zwykła

Przypowieść o człowieku bogatym i żebraku leżącym u bram pałacu jest nie tylko potępieniem przesadnego zbytku. Ta przypowieść jest wezwaniem do ufnej wiary w Boga, który jest największym bogactwem człowieka.

ks.
Sebastian Kujawa


 1. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą świątynię. Ofiary z dzisiejszej składki inwestycyjnej będą przeznaczone na witraże do okien w kopule nad prezbiterium.
 2. W minioną niedzielę zebraliśmy 1 036,50 zł na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 3. W czwartek swoje imieniny obchodzi Ksiądz Rafał i Pan Organista. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizantach.
 4. W sobotę Zespół Trzej Królowie będzie uczestniczyć w I Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Maryjnej w Pniewach.
 5. Zachęcamy rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo, przystępujących do Komunii św., aby po Jej przyjęciu w geście błogosławieństwa i na znak obecności Jezusa w swoim sercu, czynili znak krzyża na czole dziecka z którym podchodzą, by przyjąć Komunię św. Indywidualne błogosławieństwo dzieci przez kapłanów ma miejsce po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w środkowej kruchcie: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny, Historia, Miłujcie się, Misyjne Drogi.
 7. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.

STAŁE DYŻURY

 1. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie po porannej Mszy św. i po wieczornym nabożeństwie. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem tel. 061 868 23 05 lub 661 040 989.
 2. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 7.40 do 7.55 i od godz. 17.30 do 17.55.
 3. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas jest w poniedziałek od godz. 17.45 do 19.00. Informacje dotyczące działalności naszej Caritas można uzyskać pod numerem 691 898 239.

WSPÓLNA MODLITWA

 1. Na Różaniec zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 2. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w obecności relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Litanię do św. Jana Pawła II, w obecności relikwii Papieża Polaka, zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się na nowennie w intencji rodzin i za wstawiennictwem bł. Matki Franciszki Siedliskiej. Modlitewne intencje można składać przy obrazie Błogosławionej. Następnie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu w kaplicy do godz. 21.00.
 4. Na modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy w czwartek o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP. Chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z sakramentami świętymi od godz. 9.30.
 6. W niedzielę 2 października odbędzie się modlitwa za przyczyną Aniołów Stróżów „Pokuta za Poznań”: o godz. 14.15 Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, o godz. 15.15 modlitwa różańcowa podczas przemarszu ulicą Fredry, Dąbrowskiego, Mickiewicza, Grunwaldzką i Stolarską, o godz. 16.15 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Michała Archanioła.

SPOTKANIA

 1. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19.00. Na spotkanie prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment Dziejów Apostolskich 13,13-52.
 2. Na spotkanie formacyjne KSM zapraszamy w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W niedzielę 2 października podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy różańce dzieciom przystępującym w maju do I Komunii św. Natomiast w niedzielę 16 października po Mszy św. o godz. 11.00 będzie możliwość zaopatrzenia się w książeczki do nabożeństwa, medaliki i świece, będzie też możliwość zamówienia alby komunijnej.
 4. Na kolejną próbę Chóru Epifania zapraszamy we wtorek 4 października o godz. 19.45.
 5. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na spotkania o godz. 19.00 w następujących terminach: klasy VIII w środę 5 października; klasy VII – grupa I we wtorek 11 października, grupa II w środę 12 października.
 6. Rodziców planujących chrzest dziecka i osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę 19 października o godz. 19.00.

Poprzednie ogłoszenia