Polerowanie posadzki prezbiterium

09 kwietnia 2022

W wielorakie przygotowania do uroczystości Wielkiego Tygodnia wpisało się polerowanie prezbiterium naszej świątyni. Dzisiejsza sobota przed Niedzielą Palmową była więc bardzo pracowita. Dziękujemy naszemu parafianinowi, p. Zbigniewowi Bekalarskiemu za życzliwą i ofiarną pomoc w pielęgnacji marmurowej posadzki prezbiterium.

Matowe folie okienne

08 kwietnia 2022

Dzisiaj na szybach znajdujących się pomiędzy kościołem a kaplicą zainstalowano matowe, mrożone folie okienne, które nie ograniczają widoczności, a skutecznie poprawiają bezpieczeństwo.
Wyrażamy wdzięczność naszym parafianom, państwu Marii i Piotrowi Cebernik za życzliwe i ofiarne zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia.

Droga krzyżowa na ulicach parafii

08 kwietnia 2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi, dzisiaj ponownie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na ulicach naszej parafii. Po wieczornej Mszy św. wyszliśmy ze świątyni z krzyżem i idąc ulicami Miastkowską, Złotowską, Pozdawnicką i Templińską, przy sprzyjającej pogodzie modliliśmy się - w trwającym Roku Rodziny - w intencji naszych rodzin i rodzin naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i budujące świadectwo wiary!

Kiermasz maltański

03 kwietnia 2022

W niedzielę 3 kwietnia po Mszach św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 kadra Warsztatów Terapii Zajęciowej zorganizowała kiermasz wyrobów wykonanych przez swoich podopiecznych. Każdego tygodnia, od poniedziałku do piątku, w pomieszczeniach dolnej kondygnacji naszego domu parafialnego grupa trzydziestu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pomoc Maltańska” ma zajęcia w sześciu pracowniach tematycznych: gospodarstwa domowego, komputerowej, rękodzieła, muzycznej, plastycznej i ceramicznej oraz w sali rehabilitacyjnej. Podczas zajęć terapeutycznych powstają m.in.: pyszne ciastka, babki, placki, cotygodniowe czwartkowe obiady, a także obrazki malowane na szkle i talerzach, gipsowe odlewy w najprzeróżniejszych kształtach i kolorach oraz prace z drewna. Wielu parafian skorzystało z oferty kiermaszu maltańskiego, przyczyniając się do wsparcia uchodźców wojennych z Ukrainy, gdyż na ten cel został przeznaczony cały dochód.


Dzień skupienia KSM

02 kwietnia 2022

W dzisiejszą sobotę grupa trzydziestu młodych osób, należących do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej archidiecezji, przeżywała u nas dzień skupienia. KSM-owicze, którzy przyjechali do naszej parafii, należą do parafialnych oddziałów KSM w Rawiczu, Luboniu, Suchym Lesie, Opalenicy i w Poznaniu. "Świętość w rodzinie" to temat dnia skupienia, na który złożyły się Msza św. z homilią, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do Spowiedzi św. i zabawy integracyjne. Nauki głosił młodzieży ks. Bartosz Federowicz, wikariusz parafii pw. bł. "Poznańskiej Piątki" w Poznaniu, a nad całością czuwał nasz ksiądz wikariusz Rafał Kucik.