Różaniec rodziców

Opiekun: p. Małgorzata Stroynowska
Spotkania: podawany na bieżąco w ogłoszeniach

RÓŻANIEC RODZICÓW W INTENCJI DZIECI

Dzieło modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci rozpoczęło się w sierpniu 2001 roku w Gdańsku. Ma na celu propagowanie modlitwy różańcowej rodziców opartej na zasadzie Żywego Różańca. Żywe róże modlitwy za dzieci tworzą ich rodzice. Obecnie istnieje w Polsce ponad 4800 róż Różańca Rodziców i z każdym miesiącem liczba ta się powiększa.

W naszej Parafii pierwsza róża Różańca Rodziców powstała w marcu 2013 roku i została powierzona opiece Świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Wspólnie z ówczesnym proboszczem, ks. Szymonem Likowskim zdecydowaliśmy, że do modlitwy różańcowej w intencji dzieci zaprosimy nie tylko rodziców ale także dziadków i rodziców chrzestnych. Niektórzy członkowie róż różańcowych włączają do swego modlitewnego szturmu także dzieci duchowe, jako że znają rozmaite trudne sytuacje w rodzinach przyjaciół, krewnych i znajomych, gdzie niekoniecznie buduje się życie na Bożym fundamencie.

Jednym z impulsów do powstania kolejnych róż Różańca Rodziców były rekolekcje adwentowe, które w grudniu 2017 roku głosił u nas o. Dariusz Galant OMI. W obecnym klimacie licznych zagrożeń wobec rodziny, w tym szczególnie duchowych i ideologicznych, modlitwa różańcowa jest potężną bronią w rękach rodziców zatroskanych o życie doczesne i wieczne swoich dzieci.

Aktualnie w naszej Parafii istnieje 8 róż Różańca Rodziców:

Świętych Joachima i Anny
Świętego Józefa
Świętej Rodziny
Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
Błogosławionej Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza Franciszki Siedliskiej
Świętego Jana Pawła II
Błogosławionych Sióstr Męczenniczek z Nowogródka
Świętej Faustyny

W duchu miłości i troski o dzieci zapraszamy Rodziców, Dziadków, Rodziców Chrzestnych do modlitwy różańcowej w intencji dzieci.

Małgorzata Stroynowska,
tel. 606 470 718
e-mail: k-s.gosia@wp.pl