Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia parafialne 4.2.2024 - V Niedziela Zwykła

„Czyż nie do bojowania podobny byt człowieka?” – każdy ma prawo odnaleźć samego siebie w pytaniu Hioba, przytoczonym w pierwszym czytaniu mszalnym. I każdy winien, podobnie jak Hiob, odnaleźć swoje ocalenie w zaufaniu Bogu.

ks. Sebastian Kujawa


 1. W niedzielę 28 stycznia odszedł do wieczności śp. Ks. Kanonik Ryszard Skomro, który w latach 2006-2019 jako emeryt posługiwał duszpastersko w naszej wspólnocie parafialnej. Dobrze pamiętamy pogodne spojrzenie i życzliwy uśmiech, które nieodłącznie towarzyszyły posłudze śp. Ks. Ryszarda. Dziękując Panu Bogu za dar życia i kapłaństwa śp. Ks. Ryszarda, wyrażamy wdzięczność Parafianom, którzy w środę uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych w Zaniemyślu. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Krystyna Szmidt – Msza pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek o godz. 8.45, a pogrzeb na cmentarzu Junikowo o godz. 10.10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 2. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą świątynię. W minioną niedzielę podczas składki inwestycyjnej zebraliśmy 9 009 zł i 5 Euro. Ofiary z minionej niedzieli i ofiary złożone podczas wizyt duszpasterskich w domach Parafian pozwoliły na spłacenie pozostałej części kosztów piątego witraża (13 600 zł) i wpłacenie pierwszej raty na wykonanie i montaż szóstego witraża (31 150 zł). W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy 1 022 zł na klasztory klauzurowe. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 3. W miniony wtorek zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w domach Parafian. Dziękujemy za okazaną życzliwość, opiekę nad ministrantami i składane ofiary. Podczas odwiedzin duszpasterskich przekazaliśmy koperty na daninę diecezjalną. Jeśli ktoś nie otrzymał koperty, a pragnie złożyć daninę, może skorzystać z kopert wyłożonych w kruchtach i na stoliku pod chórem. Dziękujemy Parafianom, którzy już złożyli daninę.
 4. Wyrażamy wdzięczność p. Mirosławowi Kownackiemu i p. Jarosławowi Rosa za poświęcony czas i wykonane prace.
 5. Dzieci zapraszamy na balik karnawałowy we wtorek 13 lutego do parafialnej Kany – rodziców prosimy o odebranie dzisiaj w zakrystii karty zgłoszeniowej. Wypełnioną kartę należy przynieść w niedzielę 11 lutego. Wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 18.30, a zakończy o godz. 20.00.
 6. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce „Rzym i nie tylko” w terminie 22-28 września br. Koszt: 700 Euro, bilet lotniczy ok. 1 500 zł, ubezpieczenie ok. 50-100 zł. Dokładny koszt będzie podany po rezerwacji biletów lotniczych. Program pielgrzymki podany jest poniżej w ogłoszeniach. Spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w pielgrzymce odbędzie się w sobotę 10 lutego o godz. 19.00 w parafialnej Kanie.
 7. Parafia pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu organizuje pielgrzymkę „Sanktuaria Andaluzji” (11-18 kwietnia br.) – szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 8. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje „Białą sobotę”, czyli darmowe badania i porady medyczne: w najbliższą sobotę w Szkole Katolickiej przy ul. Głogowskiej 92 od godz. 10.00 do 13.00.
 9. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.

STAŁE DYŻURY

 1. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie po porannej Mszy św. i wieczornym nabożeństwie. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem tel. 061 868 23 05 lub 661-040-989.
 2. Okazja do Spowiedzi św. jest od niedzieli do piątku w godz. 7.40 do 7.55 i 17.30 do 17.55, w sobotę – w związku z Dniem Chorego – w godz. 9.30 do 9.55 i 17.30 do 17.55.
 3. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas jest w poniedziałek od godz. 17.45 do 19.00. Informacje dotyczące działalności parafialnej Caritas można uzyskać pod numerem tel. 691 898 239.

WSPÓLNA MODLITWA

 1. Na modlitwę różańcową zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 2. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w obecności relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Litanię do św. Jana Pawła II, w obecności relikwii Papieża Polaka, zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 3. Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do 21.00.
 4. Na modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy w czwartek o godz. 19.00.
 5. W sobotę o godz. 10.00 – z okazji Światowego Dnia Chorego – zapraszamy chorych i starszych wiekiem Parafian na Mszę św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na wzór błogosławieństwa z Lourdes. Katechizm Kościoła Katolickiego poucza, że poprzez dar Ducha Świętego sakrament Namaszczenia Chorych odnawia ufność i wiarę w Boga oraz umacnia przeciw pokusom złego ducha, przeciw pokusie zniechęcenia i trwogi przed śmiercią. Od godz. 9.30 będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi św. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastku. Parafian chcących upiec ciasta (bez kremu) prosimy o zgłoszenie się w zakrystii w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. Rodziny oraz sąsiadów prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom pragnącym wziąć udział we wspólnej modlitwie. W sobotę – w związku z Mszą św. dla chorych i starszych wiekiem Parafian – nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

SPOTKANIA

 1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania o godz. 19.00 w następujących terminach: klasy VII – grupa I we wtorek 27 lutego, grupa II w czwartek 29 lutego; klasy VIII – wspólne spotkanie dziewcząt i chłopców w środę 7 lutego.
 2. Na próbę Chóru Epifania zapraszamy do parafialnej Kany we wtorek o godz. 19.45.
 3. Młodzież zapraszamy na spotkanie formacyjne KSM w środę o godz. 19.00.
 4. Osoby odpowiedzialne za róże Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie zelatorskie we wtorek 13 lutego o godz. 10.15.
 5. Rodziców planujących chrzest dziecka i osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie we wtorek 13 lutego o godz. 19.00.

W KANIE

 1. „Katecheza w Kanie”: osoby pragnące pogłębić wiedzę na temat sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy w środę 21 lutego o godz. 19.15.

Parafialna pielgrzymka do Rzymu: 22–28.09.2024

Program orientacyjny – kolejność zwiedzania może ulec zmianie

1 dzień - niedziela

15.30  zbiórka na lotnisku w Poznaniu (ew. przez kościołem).                                            

Wylot do Rzymu. Przylot na rzymskie lotnisko Ciampino. Transfer do Domu Polskiego – zakwaterowanie kolacja.

2 dzień - poniedziałek

Wczesne śniadanie. Wyjazd do Asyżu – spotkanie z franciszkańskim przewodnikiem. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka. Msza Święta. Czas na prywatną modlitwę. Spacer przez centrum starego Asyżu, kościół św. Klary. Kościół Matki Boskiej Anielskiej  (Porcjunkula). Powrót do Rzymu. Kolacja

3 dzień - wtorek

Śniadanie. Przejazd kolejką do centrum Rzymu, spotkanie z przewodniczką – zwiedzanie Rzymu starożytnego, w programie m.in. polski kościół św. Stanisława, Forum Romanum, Kapitol oraz Koloseum, Circus Maksimus, Bazylika Santa Maria Maggiore. Powrót do Domu Polskiego. Kolacja

4 dzień - środa

Śniadanie. Przejazd kolejką do Watykanu, wejście na plac przed Bazyliką św. Piotra  lub do auli Pawła VI – audiencja generalna Papieża Franciszka (9.30 – 11.00). Ok. 11.30 – spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Rzymu barokowego – w programie m.in.: Piazza Navona z fontanną Neptuna, Czterech Rzek i Kościołem Sant’Agnese in Agone, Panteon – jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu, Plac Wenecki z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny, barokowa Fontana di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, z których podziwiać możemy Kościół Trinita dei Monti. Piazza del Popolo. Powrót do Domu Polskiego. Msza św. w Domu Polskim ok. godz. 19.00. Kolacja

5 dzień - czwartek

Śniadanie. Przejazd do Watykanu i spotkanie z przewodniczką – zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, czas na osobistą modlitwę. Przejazd do katakumb św. Kaliksta. Msza Święta. Przejazd do  Bazyliki św. Pawła za Murami i św. Jana na Lateranie. Powrót do Domu Polskiego. Kolacja

6 dzień - piątek

Śniadanie. Wyjazd do jednego z najstarszych sanktuariów maryjnych w Europie, położonego na wysokości 1018 m npm – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Mentorella. Zwiedzanie, Msza św. oraz czas na odpoczynek i indywidualną modlitwę. Przejazd do opactwa benedyktyńskiego w Subiacco. Zwiedzanie opactwa. Przejazd do klasztoru Santa Scholastica. Zwiedzanie klasztoru. Powrót do Rzymu. Kolacja

7 dzień - sobota

Śniadanie. Zwiedzanie Domu Polskiego i Ośrodka dokumentacji pontyfikatu Jana Pawła II. Wypoczynek w parku Domu Polskiego, ostatnie zakupy. Obiad. Ok. godz. 15.00 wyjazd z Domu Polskiego na lotnisko Ciampino. Godz. 18.15 wylot do Poznania.

Koszty:

700 Euro  +  koszty przelotu ok. 1 500 zł z 10 lub 20 kg bagażem  na trasie Poznań – Rzym – Poznań, koszty biletów lotniczych znane będą dopiero po określeniu wielkości grupy pielgrzymkowej i założeniu grupowej rezerwacji lotniczej +  ubezpieczenie kosztów leczenia  ok. 50 – 100  zł (w zależności od wieku osoby ubezpieczanej).

W cenie: przelot z Poznania do Rzymu, transfery z i na lotnisko w Rzymie, zakwaterowanie w pokojach dwu osobowych z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, turystyczny podatek rzymski, bilety na komunikację miejską, autokarowy przejazd do Asyżu, do Subiacco i Mentorella, wstępy do zwiedzanych obiektów, słuchawki w Watykanie, licencjonowany przewodnik w Rzymie.

Spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w pielgrzymce odbędzie się w sobotę 10 lutego o godz. 19.00 w parafialnej Kanie.


Poprzednie ogłoszenia