Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia parafialne 12.3.2023 - III Niedziela Wielkiego Postu

„Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie.
W tym świetle szokujące są próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro. Autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła. [...]
Chciałbym w tym miejscu wyrazić moje serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie bronią dziedzictwa i osoby św. Jana Pawła II, który m.in. przyczynił się do wyzwolenia Polski i innych państw spod sowieckiego komunizmu. [...]
Wzywam zatem wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża”.

Arcybiskup Stanisław Gądecki
Przewodniczący KEP


 1. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Maria Nowak – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w środę w Skórzewie o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 2. Zamówione alby komunijne rodzice będą mogli odebrać we wtorek od godz. 18.30 do 19.30 w salce przy wejściu do biura parafialnego. Rodziców, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu z fotografem, prosimy o odbiór w zakrystii „Pakietu fotograficznego”.
 3. W czasie Wielkiego Postu dzieci wrzucają swoje oszczędności do tekturowych skarbonek, które tydzień po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przyniosą do kościoła i złożą przed ołtarzem. Ofiary z dziecięcych skarbonek będą przekazane Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która z tego wielkopostnego daru dziecięcego serca przygotuje pomoc seniorom.
 4. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 od środy do piątku przeżywać będą szkolne rekolekcje, które poprowadzą ks. Oscar Nejman, wikariusz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego i nasz kleryk Piotr Sobiech. Pobożności Parafian polecamy to wielkopostne dzieło.
 5. Zapraszamy do rodzinnego udziału w parafialnym maratonie biblijnym, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę od godz. 9.00 do 17.00. Odczytamy następujące księgi Pisma Świętego: Jeremiasza, Lamentacje, Barucha i List do Hebrajczyków. Osoby pragnące przeczytać fragment Biblii prosimy o zapisanie się po Mszy św. w zakrystii.
 6. Kontynuując inicjatywę Parafialnego Zespołu Caritas, dzięki której nasza Parafia systematycznie wspiera Domy Pokoju dla dzieci na Górze Oliwnej w Jerozolimie i w Betlejem, prowadzone przez Siostry Elżbietanki i Szkołę Podstawową w Ghanie, prowadzoną przez Siostry Nazaretanki, po Mszach św. w niedzielę 19 marca będzie przed kościołem przeprowadzona kwesta na pomoc dla tych dzieł.
 7. W zakrystii można zaopatrzyć się w paschaliki na Wigilię Paschalną i stół wielkanocny. Paschalik, po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, warto zanieść na grób bliskiej osoby. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
 8. Dziękujemy za ofiary składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą Parafię. Dziękujemy Parafianom, którzy już złożyli daninę diecezjalną. Tydzień temu zebraliśmy 1 484 zł na misyjną działalność Kościoła. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 9. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Każdy uczestnik przygotowuje jedną palmę. Praca może być samodzielna lub wykonana z rodziną. Palmy przynosimy w Niedzielę Palmową 2 kwietnia na Mszę św. o godz. 11.00. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Regulamin konkursu wywieszony jest w gablocie.
 10. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.

STAŁE DYŻURY

 1. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie po porannej Mszy św. i po wieczornym nabożeństwie. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem tel. 061 868 23 05 lub 661 040 989.
 2. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 7.40 do 7.55 i od poniedziałku do soboty od godz. 17.30 do 17.55.
 3. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas jest w poniedziałek od godz. 17.45 do 19.00. Informacje dotyczące działalności naszej Caritas można uzyskać pod numerem 691 898 239.

WSPÓLNA MODLITWA

 1. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00. będzie poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.00 – kazania pasyjne głosi ks. Michał Pękal, dyrektor Domu Księży Emerytów; w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 3. Na Różaniec zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w sobotę w łączności z wymieniankami, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 4. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19.00. Na spotkanie prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment Dziejów Apostolskich 15,36–16,5.
 5. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w obecności relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Litanię do św. Jana Pawła II, w obecności relikwii Papieża Polaka, zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 6. Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.
 7. Na modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy w czwartek o godz. 19.00.
 8. Za zmarłych polecanych w wymieniankach modlić się będziemy w sobotę o godz. 17.15 na Różańcu i o godz. 18.00 podczas Mszy św.
 9. Od niedzieli 19 marca do soboty 25 marca przeżywać będziemy III Tydzień modlitw o ochronę życia.
 10. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w poniedziałek 20 marca o godz. 17.25 na Różaniec, Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 11. W piątek 24 marca nasza świątynia będzie wielkopostnym kościołem stacyjnym miasta Poznania: godz. 17.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, godz. 17.25 – Różaniec, godz. 18.00 – Msza św., a następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Naszej modlitwie będzie towarzyszyć intencja przebłagania i wynagrodzenia za grzechy przeciwko Boskiemu Sercu Jezusa.

SPOTKANIA

 1. Rodziców planujących chrzest dziecka i osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
 2. Na próbę Chóru Epifania zapraszamy do parafialnej Kany we wtorek o godz. 19.45.
 3. Na spotkanie Koła Seniora zapraszamy do parafialnej Kany w czwartek o godz. 11.15.
 4. Młodzież zapraszamy na spotkanie formacyjne KSM w piątek po wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 5. Zbiórka ministrantów młodszych i starszych oraz kandydatów będzie w sobotę o godz. 9.00.
 6. Dzieci należące do Zespołu Trzej Królowie oraz pragnące w nim śpiewać zapraszamy na próbę do parafialnej Kany w sobotę o godz. 11.00.
 7. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na spotkania o godz. 19.00 w następujących terminach: wspólne spotkanie dla dziewcząt i chłopców z klas VIII w środę 22 marca; klasy VII – grupa I we wtorek 28 marca, grupa II w środę 29 marca.

Poprzednie ogłoszenia