Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia parafialne 11.2.2024 - VI Niedziela Zwykła

Słuchając dziś słów św. Pawła: bądźcie naśladowcami moimi, jak jestem naśladowcą Chrystusa, trzeba nam zadać sobie pytanie: czy faktycznie można mnie naśladować?

ks. Rafał Kucik


 1. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Józef Płotkowiak – pogrzeb odbył się w środę, śp. Bronisław Mucha – pogrzeb odbył się w czwartek i śp. Andrzej Babica – pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 2. Dzieci zapraszamy we wtorek na balik karnawałowy do parafialnej Kany – rodziców prosimy o złożenie dzisiaj w zakrystii wypełnionych kart zgłoszeniowych. Wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 18.30, a zakończy o godz. 20.00.
 3. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły: katolicy, którzy ukończyli 14 rok życia zobowiązani są do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych; katolicy, którzy ukończyli 18 rok życia aż do rozpoczęcia 60 roku życia, są dodatkowo zobowiązani do zachowania postu ilościowego (jeden posiłek do syta i dwa skromne posiłki w ciągu dnia). W środę popielcową zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na Caritas Archidiecezjalną.
 4. Przypominamy, że na terenie Polski katolicy, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki. Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru pokarmów i muszą spożywać to, co zostanie im podane, mogą korzystać z dyspensy od obowiązku wstrzymania się od pokarmów mięsnych w piątki całego roku. Taka dyspensa nie istnieje w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek zakłada jednak podjęcie innych form pokuty, takich jak: modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, wierniejsze spełnianie obowiązków.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.00; w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.
 6. Dziękujemy Parafianom, którzy upiekli pyszne ciasta na sobotnie spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego.
 7. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą świątynię. Dziękujemy Parafianom, którzy już złożyli daninę.
 8. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.

STAŁE DYŻURY

 1. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie po porannej Mszy św. i wieczornym nabożeństwie. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem tel. 061 868 23 05 lub 661-040-989.
 2. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 7.40 do 7.55 i od godz. 17.30 do 17.55.
 3. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas jest w poniedziałek od godz. 17.45 do 19.00. Informacje dotyczące działalności parafialnej Caritas można uzyskać pod numerem tel. 691 898 239.

WSPÓLNA MODLITWA

 1. Na modlitwę różańcową zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w sobotę w łączności z wymieniankami, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 2. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w obecności relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Litanię do św. Jana Pawła II, w obecności relikwii Papieża Polaka, zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 3. Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do 21.00.
 4. Na modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy w czwartek o godz. 19.00.
 5. W czwartek o godz. 18.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa miasta Poznania, która przejdzie z poznańskiej Fary na Plac A. Mickiewicza. Przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej będzie celebrowana Msza św. o godz. 18.00.
 6. Za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wymieniankach modlić się będziemy w sobotę o godz. 17.15 na Różańcu i o godz. 18.00 podczas Mszy św.

SPOTKANIA

 1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania o godz. 19.00 w następujących terminach: klasy VII – grupa I we wtorek 27 lutego, grupa II w czwartek 29 lutego; klasy VIII – grupa dziewcząt w niedzielę 17 marca, grupa chłopców w niedzielę 24 marca.
 2. Osoby odpowiedzialne za róże Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie zelatorskie we wtorek o godz. 10.15.
 3. Rodziców planujących chrzest dziecka i osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.

W KANIE

 1. „Katecheza w Kanie”: osoby pragnące pogłębić wiedzę na temat sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy w środę 21 lutego o godz. 19.15.

Poprzednie ogłoszenia