Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Zaproszenie

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21.04.2019

Parafia » Ogłoszenia parafialne »

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019

 

 1. Wyrażamy wdzięczność Parafianom oraz Gościom za liczny i gorliwy udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego.
 2. Wyrażamy wdzięczność s. Marcinie – zakrystiance, p. Marii Boguckiej oraz p. Michałowi Kasprzykowi – organiście za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 3. W wielkopostnym kalendarzu odnotowaliśmy 168 wpisów, dotyczących podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji nawrócenia naszej Parafii oraz o dobre owoce peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii. Dziękujemy za tę ofiarę oraz za złożenie zaoszczędzonych pieniędzy do skarbony z napisem „jałmużna postna”. Środki te zostaną przekazane potrzebującym poprzez Parafialny Zespół Caritas.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy na Msze św. wg porządku niedzielnego.
 5. Okazja do spowiedzi jest codziennie w godz. od 17.30 do 17.55.
 6. Różaniec w niedzielę i w poniedziałek o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25. Koronka do Bożego Miłosierdzia – podczas trwającej nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – w niedzielę i w poniedziałek po Mszy św. o godz. 9.30; następnie – od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.30 i w czwartek od godz. 18.45 do godz. 20.00.
 8. Koło Seniora spotyka się w czwartek o godz. 11.15.
 9. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się na nowennie w intencji rodzin oraz za wstawiennictwem bł. Matki Franciszki Siedliskiej. Modlitewne intencje będzie można złożyć do koszyczka umieszczonego przy obrazie Błogosławionej. Następnie w kaplicy będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Pierwszą część adoracji poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
 10. W piątek – z racji oktawy wielkanocnej – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. Ministrantów starszych (od VII klasy szkoły podstawowej, gimnazjalistów i licealistów) zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
 12. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.00. Na zbiórkę zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu.
 13. Za zmarłych polecanych w wymieniankach modlić się będziemy w sobotę o godz. 17.15 na różańcu i o godz. 18.00 podczas Mszy św.
 14. Za tydzień – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary na Caritas Archidiecezjalną.
 15. W przyszłą niedzielę dzieci, które w maju przyjmą I Komunię św., odnowią przyrzeczenia chrzcielne podczas Mszy św. o godz. 11.00 – dzieci przychodzą do kościoła ze świecami.
 16. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na miesiąc maj, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Miłujcie się.
 17. Już dzisiaj informujemy, że chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z sakramentami świętymi w sobotę 4 maja.
 18. Młodzież klas VII przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania o godz. 19.00 w kaplicy w następujące poniedziałki: 6 maja i 3 czerwca. Młodzież klas VIII i III gimnazjum zapraszamy na obowiązkowe próby przed bierzmowaniem wg przekazanego harmonogramu. Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII i III gimnazjum zostanie odprawiona w środę 15 maja o godz. 19.30.
 19. Rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę 8 maja o godz. 19.00.
 20. Tegoroczne parafialne półkolonie dla dzieci odbędą się w terminie od 24 do 28 czerwca. Bliższe informacje dotyczące zapisów i programu zostaną podane w późniejszym czasie.
 21. Dziękujemy za włączanie się w fundację rzeźbionej figury św. Józefa do naszego kościoła. Jednocześnie, uprzejmie informujemy, że zakończenie prac nad rzeźbą św. Józefa planowane jest późną jesienią. Taki odległy termin został wymuszony urazem dłoni, którego doznał artysta. Ufamy, że poświęcenie figury św. Józefa będzie mogło odbyć się w związku z peregrynacją kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii. Osoby pragnące wesprzeć to dzieło prosimy o kontakt w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 22. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne. Dziękujemy także za składaną daninę diecezjalną.
 23. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie dyżuru Parafialnego Zespołu Caritas. Parafialny Zespół Caritas – dziękując za dotychczasową ofiarność – zwraca się z prośbą o przekazanie osobom potrzebującym małej lodówki, pralki, telewizora i radia – Ofiarodawców prosimy o kontakt pod numerem telefonu 601 581 360.
 24. Wszystkim Parafianom i Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.