Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 6.00 Roraty (pon. - pt.)

- o godz.: 8.00 (nie ma w Adwencie, tylko w soboty) i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Zaproszenie

III Niedziela Adwentu - 16.12.2018

Parafia » Ogłoszenia parafialne »

III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018

 

 1. Dziękując za dotychczasowy gorliwy udział w roratach, zachęcamy do wytrwania w tej modlitwie od poniedziałku do piątku o godz. 6.00, a w sobotę o godz. 8.00 (z krótkimi rozważaniami jako przygotowanie do przyszłorocznej peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszej Archidiecezji). Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. Na parafialnej stronie internetowej, w zakładce rekolekcje, można odsłuchać nagrań z trzech adwentowych nauk rekolekcyjnych, które w naszym kościele wygłosił ks. Piotr Kuś.
 3. W Adwencie od poniedziałku do piątku nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Spowiedź przedświąteczna – z udziałem księży pallotynów – będzie w sobotę w godzinach od 10.00 do 11.30 oraz od 16.00 do 17.00 i od 17.30 do 19.00.
 5. Osoby, które zadeklarowały przygotowanie ciasta (bez kremu) na wigilię dla samotnych, organizowaną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, prosimy o dostarczenie wypieków w sobotę przy okazji rorat o godz. 8.00 (do kaplicy) lub w godzinach przedpołudniowej spowiedzi (od godz. 10.00 do godz. 11.30 do salki Caritas).
 6. Gorąco dziękujemy za artykuły spożywcze i środki czystości dla osób potrzebujących pomocy przekazane w „tytkach charytatywnych”, za ofiarowanie – w ramach akcji „serduszka na drzewku” – prezentów świątecznych dla małych podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas oraz odzieży zimowej dla potrzebującej pomocy rodziny z Ukrainy. Wyrażamy wdzięczność osobom zaangażowanym w działalność Parafialnego Zespołu Caritas za poświęcony czas i ofiarną pracę w związku z adwentowymi przedsięwzięciami charytatywnymi.
 7. W salce Parafialnego Zespołu Caritas młodzież prowadzi kiermasz książek i kart świątecznych. W bogatej ofercie można znaleźć bardzo interesujące książki, w atrakcyjnej cenie, doskonale nadające się na prezent pod choinkę – zwłaszcza dla dzieci. Jest także sianko na wigilijny stół. Dochód z tych przedsięwzięć będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 8. Bilety na koncert „Betlejem w Poznaniu”, który odbędzie się w środę 9 stycznia 2019 r. w hali Arena, są rozprowadzane w zakrystii codziennie po każdej Mszy św. Bilety są w cenach: strefa A – 80 zł, strefa B – 60 zł, strefa C – 50 zł).
 9. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne oraz poświęcone opłatki. Jednocześnie informujemy, że nikt nie został upoważniony przez Parafię do rozprowadzania opłatków poza kościołem.
 10. Na różaniec zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej). Litania do św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii). Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 11. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na kolejny krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19.00. W tym roku rozważamy Dzieje Apostolskie. Na spotkanie prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment: Dz 2, 42-47.
 12. KSM zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie.
 13. Zapraszamy na inaugurację żłóbka Bożonarodzeniowego w terminalu lotniska we wtorek o godz. 16.00 – z udziałem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Przy tym żłóbku planujemy spotkać się na wspólnym kolędowaniu także w dniu naszego Odpustu – 6 stycznia o godz. 16.30.
 14. Biuro parafialne – w związku z inauguracją żłóbka Bożonarodzeniowego w terminalu lotniska – będzie czynne tylko w czwartek w godz. od 18.45 do 20.00.
 15. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adwentowy koncert muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego w Poznaniu.
 16. Na próbę chóru Epifania zapraszamy we wtorek o godz. 19.30.  Zespół Trzej Królowie spotyka się na próbie w sobotę o godz. 11.00. Młodzieżowa schola Iuvenis ma swoją próbę w sobotę o godz. 19.00.
 17. Całą Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w środę na różaniec o godz. 17.25, Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 18. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00 (w kaplicy).
 19. Odnowa w Duchu Świętym ma swoje spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św.
 20. Ministrantów starszych (od VII klasy szkoły podstawowej, gimnazjalistów i licealistów) zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie z zapisami na kolędę.
 21. Zbiórka ministrantów młodszych (do VI klasy szkoły podstawowej) z zapisami na kolędę będzie w sobotę o godz. 10.00.
 22. Serdecznie dziękujemy sieci marketów „Piotr i Paweł” za ofiarowanie świątecznych paczek dla chorych i starszych wiekiem Parafian.
 23. Wyrażamy wdzięczność p. Januszowi Szawłowskiemu za życzliwą pomoc w organizacji przejazdu zespołu Trzej Królowie na koncert w ramach Poznańskiego Betlejem. Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie Matuszak, instrumentalistom oraz rodzicom dzieci za ofiarne zaangażowanie oraz opiekę podczas podróży i koncertu. 
 24. Gorąco dziękujemy p. Michałowi Kasprzykowi oraz młodzieży za przygotowanie śpiewu i recytacji podczas modlitewnego wieczoru adwentowego w minioną sobotę.
 25. Wyrażamy wdzięczność za włączanie się w fundację rzeźbionej figury św. Józefa do naszego kościoła. Osoby pragnące wesprzeć to dzieło prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
 26. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne.
 27. Spotkanie dla rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę 13 lutego o godz. 19.00.
 28. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny z płytą CD z kolędami, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Misyjne Drogi.
 29. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zebraliśmy 864 zł na biedne kościoły, a w minioną niedzielę 1 404 zł na pomoc osobom żyjącym w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. Wyrażamy wdzięczność wszystkim Ofiarodawcom.
 30. Dziękujemy Parafianom, którzy regularnie wspierają finansowo działalność Parafialnego Zespołu Caritas (z przekazywanych środków dofinansowywane są obiady dla dzieci z uboższych rodzin). Jednocześnie zapraszamy kolejne osoby do włączenia się w tę dobroczynną działalność poprzez comiesięczne wpłaty o dowolnej wysokości na konto Santander Bank Polska 81 1090 1362 0000 0000 3602 2293 z dopiskiem „OBIADY”.
 31. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w każdy poniedziałek od godz. 17.45 do godz. 19.00. Osoby pragnące włączyć się w działalność charytatywną w naszej parafii prosimy o kontakt w zakrystii po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas – dziękując za dotychczasową ofiarność – zwraca się z prośbą o przekazanie osobom potrzebującym lodówki, szafy na ubrania, małego stolika/ławy, regału, telewizora i szafek kuchennych. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 601 581 360.
 32. Wszystkim Parafianom i Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.
 33. Od czwartku 27 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, podczas których pragniemy pobłogosławić Parafian i ich domy. Mieszkańców działek, pragnących przyjąć kolędę (w poniedziałek 7 stycznia), prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po niedzielnych Mszach św. W wodę święconą można zaopatrzyć się w kruchcie głównego wejścia do kościoła w godzinach odprawianych Mszy św.