Msze Święte

Lipiec i sierpień

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Zaproszenie

 

 

 

 

XX Niedziela Zwykła - 18.08.2019

Parafia » Ogłoszenia parafialne »

XX Niedziela Zwykła

18 sierpnia 2019

 1. Dobiega końca półroczny okres adopcji przez naszą parafię dwóch – poszkodowanych przez konflikt zbrojny – rodzin, które zdecydowały się pozostać w Syrii. W związku z tym, z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas, dzisiaj po Mszach św. jest przeprowadzana – przez przedstawicieli grup duszpasterskich i rodziny naszej parafii – kwesta mająca na celu zebranie środków pozwalających na kontynuację tej adopcji. Zebrane środki finansowe pomogą rodzinom w powrocie do normalnego funkcjonowania.
 2. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za składane ofiary w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą świątynię. W minionych dniach zostały zakończone prace przy wzmacnianiu ściany ołtarzowej. Składka remontowa na pokrycie kosztów trwających prac termomodernizacyjnych będzie w ostatnią niedzielę sierpnia, czyli za tydzień.  
 3. Do kaplicy powrócił obraz NMP Nieustającej Pomocy z poszerzoną ramą. Dziękujemy p. Aleksandrze Pudelskiej i p. Mirosławowi Kownackiemu za ofiarne zaangażowanie i życzliwą pomoc.  
 4. W miesiącu sierpniu zapraszamy na Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 5. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7.40. Różaniec w niedzielę o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25. Koronka do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej). Litania do św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii). Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 6. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na kolejny wakacyjny krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19.00 – rozważamy Dzieje Apostolskie. Na spotkanie prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment: Dz 6, 1-15.
 7. Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.30 i w czwartek od godz. 18.45 do godz. 20.00.
 8. Rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.
 9. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00 – w kaplicy.
 10. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 11. W dniach 11 i 12 września (środa i czwartek) organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce w duchu przygotowania do grudniowej wizyty Wizerunku Maryi w naszej parafii. Wyjazd po Mszy św. o godz. 8.00. Koszt 160 zł – w cenie: podróż i ubezpieczenie, nocleg w Domu Pielgrzyma w pokojach dwuosobowych z łazienkami, śniadanie. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Kolejność zapisów decyduje o miejscu w autokarze podczas podróży.
 12. Zapraszamy do udziału w konkursie na nazwę dla naszego klubu parafialnego. Pomysły zapisane na kartce wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu prosimy wrzucać do kartonika ustawionego w kaplicy. Rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu.
 13. Z okazji trwającej w naszej Archidiecezji peregrynacji Jasnogórskiego Obrazu oraz czekając na wizytę Wizerunku Maryi w naszej Parafii dnia 6 grudnia, Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza Parafian do podzielenia się świadectwami o otrzymanych łaskach i darach za pośrednictwem Jasnogórskiej Pani. Spisane historie – maksymalnie dwie strony A4, imiennie podpisane – prosimy przynosić do zakrystii po Mszach św. lub w wersji elektronicznej przysyłać na adres objawieniapanskiego@gmail.com do końca listopada br. 
 14. Zachęcamy rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo przystępujących do Komunii św., aby po Jej przyjęciu w geście błogosławieństwa i na znak obecności Jezusa w swoim sercu, czynili znak krzyża na czole dziecka z którym podchodzą, by przyjąć Komunię św. Indywidualne błogosławieństwo dzieci przez kapłanów ma miejsce po Mszy św. o godz. 11.00.
 15. Przypominamy, że właściwym miejscem uczestnictwa w nabożeństwach osób z małymi dziećmi, które głośno się zachowują, jest kaplica.
 16. W uroczystość Wniebowzięcia NMP  zebraliśmy 662, 30 zł na działalność Caritas Archidiecezjalnej. Wyrażamy wdzięczność wszystkim Ofiarodawcom.
 17. Dziękujemy za włączanie się w fundację rzeźbionej figury św. Józefa do naszego kościoła.
 18. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w każdy poniedziałek od godz. 17.45 do godz. 19.00.
 19. Wszystkim Parafianom i Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.