Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Trwające prace termomodernizacyjne budynku kościoła i domu parafialnego są dofinansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Znakiem dla Maryi, jaki Bóg dał Jej przy zwiastowaniu, była wiadomość, że jej krewna, bezdzietna Elżbieta, mimo podeszłego wieku, została matką. Czytamy w Ewangelii, że Maryja pospiesznie udała się do Elżbiety. Tam doszło do spotkania dwóch brzemiennych matek – Elżbiety, noszącej pod sercem Jana Chrzciciela, i Maryi, oczekującej na narodziny Jezusa Chrystusa.

Przychodząca Maryja jest żywą monstrancją niosącą Chrystusa, a On napełnia nas Duchem Świętym. Taki jest sens nawiedzenia Matki Bożej. Nie zatrzymuje uwagi na sobie, ale przychodzi z darami. Uczy nas, jak przyjmować w wierze Syna Bożego i otwierać się na dary Ducha Świętego.

Teraz Maryja, w znaku Obrazu Jasnogórskiego, chce przyjść do naszej parafii i do Ciebie osobiście! 

XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019

Parafia » Ogłoszenia parafialne »

XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019

Przygotowujemy się na wizytę Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie w naszej parafii w dniach 6 i 7 grudnia br.:

 

Życie Maryi było miłością ukrzyżowaną. Owszem, podniosły był moment zwiastowania, radosne było nawiedzenie Elżbiety i śpiew: „Wielbi dusza moja Pana”. Ale ileż było w Jej życiu duchowej ciemności i cierpienia! Co przeżywała, kiedy Józef nie zrozumiał dziewiczego poczęcia i chciał Ją oddalić? Jak się czuła, bliska narodzin Jezusa, kiedy w Betlejem zatrzaskiwano przed nimi drzwi, a Boga, Pana wszechświata, musiała urodzić w pasterskiej grocie, poza miastem? Jak trudno było uwierzyć, że Jej Syn jest wszechmogący, skoro na Jego życie czyhał Herod? Jaką próbą było zaginięcie dwunastoletniego Jezusa? Czego doświadczyła przez trzydzieści lat ukrytego życia Jezusa w Nazarecie, kiedy zewnętrznie nic nie potwierdzało Jego nadzwyczajnej misji zbawienia? Co przeżywała, kiedy najpierw mieszkańcy rodzinnego Nazaretu, a później autorytety religijne narodu żydowskiego odrzuciły Jezusa, uznając Go za oszusta i przestępcę? Jaka ciemność panowała w sercu Maryi, kiedy stała pod  krzyżem i przeżywała konanie jedynego Syna? To mogą w jakiejś mierze odczuć matki, które straciły swoje dziecko.

Zapraszamy Parafian:

 

– do wspólnego obejrzenia dwóch filmów w parafialnej Kanie. „Teraz i w godzinę śmierci” (90 min.) to epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez innych modlitwa. Projekcja filmu we wtorek 15 października o godz. 19.00 i w środę 16 października o godz. 11.00. Drugi film pt.: „Matko, przyjdź do nas” (60 min.) to opowieść o tym, jak peregrynacja kopii Cudownego Obrazu przed 50-ciu laty wpisała się w historię Polski, stając się rachunkiem sumienia narodu i wpływając na jego odnowę moralną. Projekcja filmu we wtorek 29 października o godz. 11.00 i w środę 30 października o godz. 19.00.  

– do udziału w parafialnych rekolekcjach „Jestem, pamiętam, czuwam”, które poprowadzi ks. Tomasz Ślesik – sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę 3 listopada podczas wszystkich Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek (4 i 5 listopada) podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

– do podzielenia się świadectwami o dotychczas otrzymanych łaskach i darach za pośrednictwem Jasnogórskiej Pani. Spisane historie – maksymalnie dwie strony A4, imiennie podpisane – prosimy przynosić do zakrystii po Mszach św. lub w wersji elektronicznej przysyłać na adres objawieniapanskiego@gmail.com do końca listopada br.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Stanisław Siergiej – pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 2. W dzisiejszą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego młodzież z KSM rozprowadza kremówki. Dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii. Po Mszach św. można złożyć ofiarę na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec i procesję po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 17.30 do godz. 17.55.
 5. Dzieciom, młodzieży i dorosłym dziękujemy za gorliwy udział i współprowadzenie nabożeństw różańcowych. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.25, w sobotę w łączności z wymieniankami, a w niedzielę o godz. 9.00.
 6. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7.40. Koronka do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej). Litania do św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii). Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 7. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na kolejny krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19.00 – rozważamy Dzieje Apostolskie. Na spotkanie prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment: Dz 8, 1-25.
 8. Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.30 i w czwartek od godz. 18.45 do godz. 20.00.
 9. Osoby pragnące włączyć się do wspólnego śpiewania zapraszamy na próby chóru Epifania we wtorek o godz. 19.30, dziecięcego zespołu Trzej Królowie w sobotę o godz. 11.00 i młodzieżowej scholi Iuvenis w sobotę o godz. 19.15.
 10. Rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.
 11. Koło seniora ma spotkanie w czwartek o godz. 11.15.
 12. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00 – w kaplicy.
 13. Dziecięcy zespół Trzej Królowie zaprasza Parafian na Mszę św. dziękczynną za 24 lata prowadzenia zespołu przez p. Katarzynę Matuszak w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie okolicznościowy koncert.
 14. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.00 – zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu.
 15. Za zmarłych polecanych w wymieniankach modlić się będziemy w sobotę o godz. 17.15 na różańcu i o godz. 18.00 podczas Mszy św.
 16. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 17. W gablotach można obejrzeć różańce, wykonane przez dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 58 na Ławicy. Uczniom gratulujemy pomysłowości i precyzji wykonania, a Siostrom Nazaretankom dziękujemy za koordynowanie tej inicjatywy.    
 18. Zachęcamy rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo przystępujących do Komunii św., aby po Jej przyjęciu w geście błogosławieństwa i na znak obecności Jezusa w swoim sercu, czynili znak krzyża na czole dziecka z którym podchodzą, by przyjąć Komunię św. Indywidualne błogosławieństwo dzieci przez kapłanów ma miejsce po Mszy św. o godz. 11.00.
 19. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za składane ofiary w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą świątynię. Składka remontowa na pokrycie kosztów trwających prac termomodernizacyjnych będzie w ostatnią niedzielę października.
 20. Dziękujemy p. Jarosławowi Borczykowi, p. Marcinowi Kaczmarkowi i p. Jarosławowi Kozłowskiemu za poświęcony czas i wykonane prace w naszej parafii.
 21. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie o godz. 19.00 wg następującego porządku: klasy VIII w środę 23 października, klasy VII grupa I w środę 13 listopada, klasy VII grupa II w czwartek 14 listopada. Kandydaci wraz z rodzicami, którzy nie zapisali się jeszcze na rozmowę z Ks. Rafałem, proszeni są o dokonanie zapisu na dogodny termin w zakrystii po Mszy św.
 22. Wspólnota Wojownicy Maryi zaprasza na rekolekcje dla mężczyzn „Ojciec i syn – o tym, jak być bohaterem dla swojego syna”, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski w sobotę 19 października o godz. 11.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej.
 23. Wyjazd osób zapisanych na turnus wypoczynkowy w Międzywodziu będzie we wtorek 22 października po Mszy św. o godz. 8.00. Bagaż będzie można zostawić przed Mszą św. w podstawionym przy kościele autokarze. Przyjazd do Międzywodzia zaplanowany jest na obiad ok. godz. 14.00. Powrót w środę 30 października – wyjazd z Międzywodzia między godz. 9.00 a 10.00. Opłata za pobyt w Międzywodziu będzie pobrana na miejscu (760 zł od osoby).
 24. Wymienianki na kolejny rok – czytelnie wypisane – przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym. Przy wymieniankach prosimy o wyraźne zaznaczenie: jednorazowe czy roczne. Kartki są wyłożone na stoliku pod chórem.
 25. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w każdy poniedziałek od godz. 17.45 do godz. 19.00.
 26. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów. Pracownikom Oświaty – z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej – wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia i życzymy uległości serc i umysłów wobec Bożych natchnień. Pracownikom Służby Zdrowia – z okazji zbliżającego się święta św. Łukasza – dziękujemy za troskę o osoby potrzebujące pomocy medycznej i życzymy umiejętnego współpracowania z łaską Bożą na rzecz dobra bliźniego.

 

 

XXVII Niedziela Zwykła

06 października 2019

Przygotowujemy się na wizytę Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie w naszej parafii w dniach 6 i 7 grudnia br.:

 

Znakiem dla Maryi, jaki Bóg dał Jej przy zwiastowaniu, była wiadomość, że jej krewna, bezdzietna Elżbieta, mimo podeszłego wieku, została matką. Czytamy w Ewangelii, że Maryja pospiesznie udała się do Elżbiety. Tam doszło do spotkania dwóch brzemiennych matek – Elżbiety, noszącej pod sercem Jana Chrzciciela, i Maryi, oczekującej na narodziny Jezusa Chrystusa.

Przychodząca Maryja jest żywą monstrancją niosącą Chrystusa, a On napełnia nas Duchem Świętym. Taki jest sens nawiedzenia Matki Bożej. Nie zatrzymuje uwagi na sobie, ale przychodzi z darami. Uczy nas, jak przyjmować w wierze Syna Bożego i otwierać się na dary Ducha Świętego.

Teraz Maryja, w znaku Obrazu Jasnogórskiego, chce przyjść do naszej parafii i do Ciebie osobiście!

Zapraszamy Parafian:

 

– do wspólnego obejrzenia dwóch filmów w parafialnej Kanie. „Teraz i w godzinę śmierci” (90 min.) to epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez innych modlitwa. Projekcja filmu we wtorek 15 października o godz. 19.00 i w środę 16 października o godz. 11.00. Drugi film pt.: „Matko, przyjdź do nas” (60 min.) to opowieść o tym, jak peregrynacja kopii Cudownego Obrazu przed 50-ciu laty wpisała się w historię Polski, stając się rachunkiem sumienia narodu i wpływając na jego odnowę moralną. Projekcja filmu we wtorek 29 października o godz. 11.00 i w środę 30 października o godz. 19.00.  

– do podzielenia się świadectwami o otrzymanych łaskach i darach za pośrednictwem Jasnogórskiej Pani. Spisane historie – maksymalnie dwie strony A4, imiennie podpisane – prosimy przynosić do zakrystii po Mszach św. lub w wersji elektronicznej przysyłać na adres objawieniapanskiego@gmail.com do końca listopada br.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Edwin Simiński – Msza pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek o godz. 11.15, a pogrzeb na cmentarzu junikowskim o godz. 12.30 i śp. Wiesław Klicki – pogrzeb w poniedziałek na cmentarzu junikowskim o godz. 13.10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 2. Tydzień temu podczas składki remontowej zebraliśmy 10 470 zł na pokrycie kosztów trwających prac termomodernizacyjnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom. Kolejna składka remontowa będzie w ostatnią niedzielę października. Na stronie internetowej naszej parafii można zobaczyć zdjęcia z prac remontowych.
 3. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 17.30 do godz. 17.55.
 4. Dzieciom i dorosłym dziękujemy za gorliwy udział i współprowadzenie nabożeństw różańcowych. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.25, w poniedziałek wyjątkowo o godz. 17.15, w niedzielę – z okazji dnia fatimskiego – w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7.40. Koronka do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej). Litania do św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii). Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 6. Całą Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w poniedziałek – z okazji święta patronalnego w liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej – na uroczysty różaniec o godz. 17.15 i wieczorną Mszę św. Po Mszy św. zapraszamy na agapę do parafialnej Kany. O godz. 17.00 będzie uroczyste przyjęcie nowych członków do Wspólnoty. Tego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie poświęcona figura św. Józefa. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim Ofiarodawcom za włączenie się w jej ufundowanie. Dziękujemy p. Mirosławowi Kownackiemu za wykonanie oświetlenia figury św. Józefa  i św. Antoniego.
 7. Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.30 i w czwartek od godz. 18.45 do godz. 20.00.
 8. Osoby pragnące włączyć się do wspólnego śpiewania zapraszamy na próby chóru Epifania we wtorek o godz. 19.30, dziecięcego zespołu Trzej Królowie w sobotę o godz. 11.00 i młodzieżowej scholi Iuvenis w sobotę o godz. 19.15.
 9. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00 – w kaplicy.
 10. Odnowa w Duchu Świętym ma swoje spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz.18.00.
 11. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie KSM.
 12. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.00 – zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu.
 13. W sobotę – w rocznicę poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu i z okazji Światowego Dnia Seniora – zapraszamy seniorów, emerytów i starszych wiekiem do Katedry na Mszę św. o godz. 11.30 oraz koncert.  
 14. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców.
 15. W następną niedzielę przypada dzień fatimski. W związku z tym na wspólną modlitwę pokutną, rozpoczynającą się Mszą św., zapraszamy wyjątkowo na godz. 18.00, po Mszy św. będzie różaniec i procesja.
 16. W następną niedzielę z okazji Dnia Papieskiego młodzież z KSM będzie rozprowadzać kremówki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 17. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 18. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na kolejny krąg biblijny w poniedziałek 14 października o godz. 19.00 – rozważamy Dzieje Apostolskie. Na spotkanie prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment: Dz 8, 1-25.
 19. Rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę 16 października o godz. 19.00.
 20. Dziecięcy zespół Trzej Królowie zaprasza Parafian na Mszę św. dziękczynną za 24 lata prowadzenia zespołu przez p. Katarzynę Matuszak w piątek 18 października o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie koncert.
 21. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie o godz. 19.00 wg następującego porządku: klasy VIII w środę 23 października, klasy VII grupa I w środę 13 listopada, klasy VII grupa II w czwartek 14 listopada. Kandydaci wraz z rodzicami proszeni są o zapisanie się na dogodny termin rozmowy z Ks. Rafałem. Skoroszyt wyłożony jest na stoliku pod chórem.
 22. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w każdy poniedziałek od godz. 17.45 do godz. 19.00.
 23. Biuro podróży Misja Travel zaprasza w dniach od 1 do 14 lipca 2020 roku na pielgrzymkę śladami polskich wspólnot (Moskwa, Irkuck, Wierszyna, Usole Syberyjskie, Listwianka, Bolszoje Gołoustnoje). Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu 61 333 22 38.
 24. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.

 

 

XXVI Niedziela Zwykła

29 września 2019

Co mówi do Ciebie Jezus? Prosi o zachowanie Bożych przykazań i Ewangelii. Są to słowa prawdy i miłości, niosące zbawienie.

Aby Jezus mógł dokonać cudu w Kanie Galilejskiej, potrzebny był wysiłek człowieka. Słudzy uwierzyli, zdawałoby się, niedorzecznemu poleceniu Jezusa i napełnili sześć kamiennych stągwi wodą. To jest pedagogia Chrystusa: człowiek musi nie tylko przyjąć łaskę, ale współdziałać z nią.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Helena Grycza – Msza pogrzebowa w naszym kościele we wtorek o godz. 11.15, a pogrzeb na cmentarzu junikowskim o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 2. Księdzu Wikariuszowi Rafałowi oraz Panu Organiście Michałowi – w dniu imienin – życzymy zdrowia, pogody ducha i obfitości łaski Bożej na każdy dzień. 
 3. W minionych dniach została wytyczona, zgodnie z planami miejskimi, nowa ulica łącząca ul. Miastkowską z ul. Templińską, która nosi nazwę: „Ks. Tomasza Maćkowiaka”. Gorąco dziękujemy Parafialnej Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej, śp. Andrzejowi Białasowi i Radzie Osiedla Ławica poprzedniej kadencji oraz Przewodniczącemu Rady Miasta – naszemu parafianinowi – p. Grzegorzowi Ganowiczowi za ofiarne zaangażowanie i pomoc w realizacji społecznej inicjatywy nadania imienia ulicy sąsiadującej z naszą świątynią jej budowniczemu – śp. Ks. Tomaszowi Maćkowiakowi.   
 4. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za składane ofiary w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą świątynię. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów trwających prac termomodernizacyjnych. Dotychczas wykonano docieplenie dachu kościoła i domu parafialnego, zainstalowano nowe, dwuszybowe okna zewnętrzne nad prezbiterium, wzmocniono ścianę ołtarzową wraz z jej fundamentem. Trwa docieplanie ścian kościoła, montaż dwuszybowych okien wewnątrz kościoła i kaplicy, jak również konserwacja drzwi wejściowych. Na stronie internetowej naszej parafii można zobaczyć zdjęcia z prac remontowych.
 5. Z przedstawionych kilkudziesięciu pomysłów w konkursie na nazwę dla parafialnego klubu został wybrany „KANA”, nawiązujący do miejscowości, w której miało miejsce objawienie mocy Syna Bożego podczas wesela (motyw ten jest przedstawiony w naszym kościele na ścianie prezbiterium). O wyborze tej propozycji zadecydowała jej zwięzłość, nawiązanie do tytułu naszej parafii oraz bogactwo treści w niej zawarte. W konkursie zaproponowana była również nazwa „Kana Galilejska”, zbliżona do zwycięskiej propozycji. Autorki obu pomysłów nazwy dla klubu w nagrodę zostały zaproszone na niedzielny obiad na probostwie. Wyrażamy wdzięczność wszystkim Parafianom, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie.
 6. Czekając na wizytę Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie w naszej parafii w dniach 6 i 7 grudnia, zapraszamy Parafian do wspólnego obejrzenia dwóch filmów w parafialnej „Kanie”. „Teraz i w godzinę śmierci” to epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez innych modlitwa. Projekcja filmu we wtorek 15 października o godz. 19.00 i w środę 16 października o godz. 11.00. Drugi film pt.: „Matko, przyjdź do nas” to opowieść o tym, jak peregrynacja kopii Cudownego Obrazu przed 50-ciu laty wpisała się w historię Polski, stając się rachunkiem sumienia narodu i wpływając na jego odnowę moralną. Projekcja filmu we wtorek 29 października o godz. 11.00 i w środę 30 października o godz. 19.00.   
 7. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 17.30 do godz. 17.55.
 8. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy w październiku w dni powszednie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.25, w niedzielę nabożeństwo różańcowe jest o godz. 9.00.
 9. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7.40. Koronka do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej). Litania do św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii). Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 10. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 – początek w kaplicy.
 11. Na spotkanie zelatorskie Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy we wtorek o godz. 10.15 (początek w kaplicy).
 12. Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.30 i w czwartek od godz. 18.45 do godz. 20.00.
 13. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy razem z rodzicami (jeśli możliwe z obojgiem) na spotkanie w kościele o godz. 19.00 wg następującego porządku: klasy VII we wtorek, a klasy VIII w środę.
 14. Na próbę chóru Epifania zapraszamy we wtorek o godz. 19.30. Zespół Trzej Królowie spotyka się na próbie w sobotę o godz. 11.00. Młodzieżowa schola Iuvenis, śpiewająca podczas Mszy św. w niedziele o godz. 18.00, prowadzi nabór. Zachęcamy przede wszystkim młodzież, ale także młodych duchem, którzy czują powołanie do śpiewania. Próby przygotowujące nowe osoby oraz weryfikujące poziom talentu odbędą się w kolejne soboty października (5.10, 12.10, 19.10) o godz. 19.15 w salce Caritas.
 15. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu do godz. 21.00 (w kaplicy). W piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.30. W tym dniu zapraszamy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie na probostwie. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP. Chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy od godz. 9.30 do ok. godz. 12.30.
 16. Odnowa w Duchu Świętym ma swoje spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz.18.00.
 17. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie KSM.
 18. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.00 – zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu.
 19. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na miesiąc październik, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 20. Zapraszamy do udziału w głosowaniu w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na projekt PRZESTRZEŃ PEŁNA UŚMIECHU, który ma na celu powiększenie budynku Szkoły Podstawowej nr 58 na Ławicy. Szczegóły i możliwość głosowania na stronie internetowej: https://pbo2020.um.poznan.pl (Rejon XI, nr 8).
 21. Całą Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w poniedziałek 7 października – z okazji święta patronalnego w liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej – na uroczysty różaniec o godz. 17.15 i wieczorną Mszę św. Po Mszy św. będzie agapa. O godz. 17.00 będzie uroczyste przyjęcie nowych członków do Wspólnoty.
 22. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na kolejny krąg biblijny w poniedziałek 14 października o godz. 19.00 – rozważamy Dzieje Apostolskie. Na spotkanie prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment: Dz 8, 1-25.
 23. Rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę 16 października o godz. 19.00.
 24. Wyrażamy wdzięczność p. Danucie Briańskiej za ofiarowanie tortów na uroczystość 20-lecia parafialnego oddziału KSM oraz p. Jarosławowi Borczykowi, p. Marcinowi Kaczmarkowi, p. Mirosławowi Kownackiemu i p. Jarosławowi Kozłowskiemu za poświęcony czas i wykonane prace na rzecz naszej parafii.
 25. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w każdy poniedziałek od godz. 17.45 do godz. 19.00.
 26. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.