Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Zaproszenie

 

 

 

 

Niedziela Najświętszej Trójcy - 16.06.2019

Parafia » Ogłoszenia parafialne »

Niedziela Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Adam Rysmanowski – pogrzeb we wtorek o godz. 11.10 na cmentarzu junikowskim, a Msza św. pogrzebowa w naszym kościele o godz. 18.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 2. Dzisiaj od godz. 15.00 serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnym festynie, podczas którego zobaczymy i usłyszymy m.in.: o g. 15.30 – dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek, o g. 16.15 – grupę motocyklistów „Karburator” (z możliwością przewożenia zainteresowanych osób), o g. 16.30 – dziecięcy zespół Trzej Królowie, o g. 17.10 – młodzieżową scholę „Marco Angeli” oraz uczniów „Przestrzeni głosu” (pieśni wielbienia), o g. 17.50 – podsumowanie konkursów i rozdanie nagród, o g. 18.10 – pokazy z zasad udzielania pierwszej pomocy, o g. 19.00 – losowanie nagród, o g. 19.20 – zespół Bardowie (pieśni biesiadne), o g. 20.30 – chór Epifania (pieśni maryjne). Z okazji 20 rocznicy poświęcenia naszego kościoła, którą celebrowaliśmy 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, każde dziecko podczas dzisiejszego festynu zostanie poczęstowane lodami. W czasie festynu zaplanowaliśmy konkursy dla dzieci i dorosłych (wśród nagród są m.in.: atrakcyjne książki, wejściówki do DELI Parku i salonu urody, telewizor), będzie także można spróbować różnorakich pyszności (smażone kiełbaski, naleśniki, grochówka, lody i wata cukrowa, napoje i mnóstwo słodkich wypieków). Osoby, które upiekły ciasta prosimy o przynoszenie ich (pokrojone na porcje) do salki Parafialnego Zespołu Caritas lub podczas trwania festynu bezpośrednio do stoiska ze słodkościami. Można przynosić także napoje. Podczas festynu zostanie zainaugurowany konkurs na nazwę dla odnowionego klubu parafialnego. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na organizację w naszej parafii letniego wypoczynku dla dzieci. W związku z festynem w sobotę i w niedzielę – podczas Mszy św. i trwania festynu – nie ma możliwości zaparkowania samochodów na dziedzińcu za kościołem. Prosimy o pozostawienie samochodów przed kościołem i na terenie od strony ul. Templińskiej.
 3. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7.40. Różaniec w niedzielę o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 4. Dziękując Czcicielom Najświętszego Serca Pana Jezusa za gorliwą modlitwę prosimy o dalszy udział w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane codziennie w łączności z wieczorną Mszą św.
 5. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 17.30 do godz. 17.55.
 6. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie KSM.
 7. Wspólne zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 – początek w kaplicy.
 8. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 sprawowaną przez Księży wyświęconych w 1963 roku. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Kard. Zenon Grocholewski, a współcelebransami będą m.in.: Ks. Bp Zdzisław Fortuniak i nasz Ks. Andrzej Grzegorzewicz.
 9. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.30.
 10. W czwartek – w uroczystość Bożego Ciała – Msze św. będą odprawione wg porządku niedzielnego. O godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory, po których wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Miastkowską, Złocieniecką, Perzycką, Perłowską i Miastkowską. O godz. 18.00 – po zakończeniu procesji – będzie odprawiona Msza św. w kościele. Panów, którzy chcieliby w czasie procesji nieść tubę nagłaśniającą prosimy już dzisiaj o kontakt z panem organistą. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje wokół kościoła w łączności z wieczorną Mszą św. i nieszporami, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Osoby, które mogą ofiarować kwiatki do sypania podczas procesji, prosimy o przynoszenie ich na korytarz przy biurze parafialnym.
 11. Na uroczystość Bożego Ciała prosimy o udekorowanie okien na terenie całej parafii i pozostawienie dekoracji przez oktawę, aż do piątku 28 czerwca – do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 12. Dziewczynki pragnące sypać kwiatki, szczególnie z klas III i IV, zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 19.00. Pierwsza procesja wokół kościoła będzie w środę w łączności z wieczorną Mszą św.
 13. Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania w uroczystość Bożego Ciała wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10.00 –odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę – ulicami Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem do Katedry.
 14. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Miłujcie się.
 15. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 6 lipca z Katedry po Mszy św. o godz. 8.00. Zapisy na Pielgrzymkę w parafii pw. św. Marcina w Poznaniu w sobotę 29 czerwca w godz. od 12.00 do 14.00 oraz online na stronie www.pielgrzymka.archpoznan.pl
 16. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na wakacyjny krąg biblijny w poniedziałek 1 lipca o godz. 19.00 – rozważamy Dzieje Apostolskie. Na spotkanie prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment: Dz 5, 12-42.
 17. Rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę 3 lipca o godz. 19.00.
 18. Jest jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy (w programie także wizyta w Świnicach Warckich – Sanktuarium urodzin i chrztu św. Faustyny) w terminie od 22 do 25 lipca (poniedziałek-czwartek) br. Pokoje dwu i trzyosobowe. Koszt 530 zł obejmuje transport, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, grupowe bilety wstępu – z wyjątkiem wjazdu na taras Pałacu Kultury i Nauki oraz opiekę przewodnika w Warszawie. Zapisy – z wpłatą 100 zł, podaniem numeru PESEL i adresu zamieszkania – w zakrystii codziennie po każdej Mszy św. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
 19. Przygotowując się na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na konferencje przygotowane dla naszego dekanatu: „Dlaczego warto poświęcić się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi?”. Poniedziałkowe wieczory mają wprowadzić nas w istotę prawdziwego nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. Po ostatniej konferencji będzie można przystąpić do indywidualnych 33-dniowych rekolekcji w duchu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Ich zwieńczeniem jest uroczyste poświęcenie. Szczegóły na konferencjach w dniach 17, 24 czerwca i 1 lipca – rozpoczęcie o godz. 20.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej 7 w Poznaniu.
 20. Tydzień temu na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji zebraliśmy 620 zł. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 21. Dziękujemy za włączanie się w fundację rzeźbionej figury św. Józefa do naszego kościoła. Osoby pragnące wesprzeć to dzieło prosimy o kontakt w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 22. Wyrażamy wdzięczność za ofiary na potrzeby parafii składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne. Dziękujemy także za składaną daninę diecezjalną.
 23. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w każdy poniedziałek od godz. 17.45 do godz. 19.00. Parafialny Zespół Caritas – dziękując za dotychczasową ofiarność – zwraca się z prośbą o przekazanie osobom potrzebującym lodówki i radia – Ofiarodawców prosimy o kontakt pod numerem telefonu 601 581 360.
 24. Wszystkim Parafianom i Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.