Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Zapraszamy

Okazja do spowiedzi św. jest codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy – o ile to możliwe – do korzystania ze spowiedzi w tym czasie, gdyż spowiedź podczas niedzielnej Mszy św. utrudnia właściwe przeżywanie liturgii.

XXIX Niedziela Zwykła - 21.10.2018

Parafia » Ogłoszenia parafialne »

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21 października 2018

 

 1. W dzisiejszą niedzielę gościmy ks. Arkadiusza Pałkę z katolickiej fundacji „Rozraduj się w Panu”. Przed kościołem można nabyć książkę jego autorstwa pt.: „Piękna i Twardziel w rękach Boga”.
 2. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej). Litania do św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii). Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 3. Okazja do spowiedzi św. jest codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy – o ile to możliwe – do korzystania ze spowiedzi w tym czasie, gdyż spowiedź podczas niedzielnej Mszy św. utrudnia właściwe przeżywanie liturgii.
 4. Dzieciom i dorosłym dziękujemy za gorliwy udział i współprowadzenie nabożeństw różańcowych. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.25, w niedzielę o godz. 9.00.
 5. Młodzież z KSM zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie formacyjne.
 6. Na próbę chóru Epifania zapraszamy we wtorek o godz. 19.30. Młodzieżowa schola Iuvenis ma swoją próbę w sobotę o godz. 19.00.
 7. Biuro parafialne czynne we wtorek w godz. od 16.00 do 17.30 i w czwartek w godz. od 18.45 do 20.00.
 8. Koło seniora ma spotkanie w czwartek o godz. 11.15.
 9. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się na nowennie w intencji rodzin oraz za wstawiennictwem bł. Matki Franciszki Siedliskiej. Modlitewne intencje można składać do koszyczka umieszczonego przy obrazie Błogosławionej. Następnie w kaplicy będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Pierwszą część adoracji poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
 10. Zbiórka ministrantów młodszych (do VI klasy szkoły podstawowej) będzie w sobotę o godz. 10.00 – zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu.
 11. W sobotę zapraszamy dzieci na Balik Wszystkich Świętych w godzinach od 11.30 do 13.00. Balik, w związku z remontem parafialnego klubu, odbędzie się w Przedszkolu Sióstr Nazaretanek. Dzieci przebierają się za wybranego świętego lub anioła. Mile widziane słodkości i owoce na wspólny stół. Zespół Trzej Królowie spotyka się najpierw na próbie o godz. 11.00 także w Przedszkolu Sióstr.
 12. Wymienianki na kolejny rok – czytelnie wypisane – przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym. Przy wymieniankach prosimy o wyraźne zaznaczenie: jednorazowe czy roczne. Kartki są wyłożone na stoliku pod chórem.
 13. Już dzisiaj informujemy, że w uroczystość Wszystkich Świętych procesja na cmentarzu w Skórzewie rozpocznie się o godz. 13.30, a o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św.
 14. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkania o godz. 19.00 w kaplicy wg następującego porządku: klasy VII w poniedziałki (5 listopada i 3 grudnia); klasy VIII w środy (7 listopada i 5 grudnia); klasy III gimnazjum we wtorki (6 listopada i 4 grudnia).
 15. Wyjazd osób zapisanych na turnus wypoczynkowy w Międzywodziu będzie w piątek 9 listopada po Mszy św. o godz. 8.00. Bagaż będzie można zostawić przed Mszą św. w podstawionym przy kościele autokarze. Przyjazd do Międzywodzia zaplanowany jest na obiad o godz. 14.00. Powrót w piątek 16 listopada – wyjazd z Międzywodzia między godz. 9.00 a godz. 10.00. Opłata za pobyt w Międzywodziu będzie pobrana na miejscu (630 zł od osoby).
 16. Osoby pragnące wspólnie rozważać Pismo św. zapraszamy na kolejny krąg biblijny w poniedziałek 12 listopada o godz. 19.00. W tym roku rozważamy Dzieje Apostolskie. Na spotkanie prosimy przynieść Nowy Testament i przeczytać fragment: Dz 2,1-41.
 17. Rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę 14 listopada o godz. 19.00.
 18. W tekście egzorcyzmu, odmawianego po Mszy św., została wprowadzona drobna zmiana w celu ujednolicenia z tekstem obowiązującym w języku polskim zatwierdzonym przez Stolicę Apostolską. Prosimy zwrócić na to uwagę podczas wspólnej modlitwy.
 19. Od listopada do lutego w parafii pw. Świętej Trójcy w Poznaniu będą odbywały się Seminaria Odnowy w Duchu Świętym – organizowane przez Odnowę w Duchu Świętym Archidiecezji Poznańskiej. Bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.odnowa.archpoznan.pl
 20. Poznańska Drużyna Harcerska nr 244 zaprasza na swoje zbiórki chłopców od IV klasy szkoły podstawowej. Zbiórki odbywają się w piątki o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie.
 21. W minioną niedzielę na pomoc dla rodziny poszkodowanej przez pożar części mieszkania zebraliśmy 2 735, 05 zł, a na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia 1 958, 40 zł. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 22. Dziękujemy p. Grzegorzowi Machowiakowi za przygotowanie wirtualnego spaceru w naszej świątyni i na dziedzińcu kościelnym. Warto zaprosić naszych bliskich, mieszkających poza naszą parafią, do skorzystania z tej prezentacji na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „wirtualny spacer”.
 23. Wyrażamy wdzięczność za włączanie się w fundację rzeźbionej figury św. Józefa do naszego kościoła. Osoby pragnące wesprzeć to dzieło prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
 24. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne.
 25. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 26. Parafialny Zespół Caritas – dziękując za dotychczasową ofiarność – zwraca się z prośbą o przekazanie wózka dla bliźniąt. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 601 581 360. Jednocześnie informujemy, że nasza Caritas Parafialna uczestniczy w programie „FEAD Podprogram 2018”. W jego ramach wydawana jest żywność (w ubiegłym roku ponad 50 kg na osobę) osobom spełniającym kryterium dochodowe (stawki kwalifikujące zostały podniesione): 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1056 zł w przypadku osoby w rodzinie. Osoby zainteresowane zapraszamy po bliższe informacje do Parafialnego Zespołu Caritas. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w każdy poniedziałek od godz. 17.45 do godz. 19.00.
 27. Wszystkim Parafianom i Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.