Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Zapraszamy

Na II Niedzielę Zwykłą - 14.01.2018

Parafia » Ogłoszenia parafialne »

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14 STYCZNIA 2018

 

 1. Dobiega końca kolejny półroczny okres adopcji przez naszą parafię dwóch – poszkodowanych przez konflikt zbrojny – rodzin, które zdecydowały się pozostać w Syrii. W związku z tym dzisiaj po Mszach św. jest przeprowadzana – przez przedstawicieli grup duszpasterskich naszej parafii – kwesta mająca na celu zebranie środków pozwalających na kontynuację tej adopcji. Zebrane środki finansowe pomogą rodzinom w powrocie do normalnego funkcjonowania. Oto prezentacja adoptowanych przed rokiem przez naszą parafię rodzin: Rania George Dayoub mieszka w Aleppo ze swoją żoną Moussa Jerjos Dayoub. Mają trójkę dzieci i ograniczone źródła dochodu. George Abdelahad Kas Yousef mieszka w Aleppo ze swoją żoną Carolen Amsan Eshak. Mają roczną córkę Myriam. Są to bardzo ubogie rodziny, które potrzebują wsparcia finansowego, aby kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.
 2. Różaniec w niedzielę o godz. 9.00, w sobotę razem z wymieniankami o godz. 17.15, w pozostałe dni o godz. 17.30. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej). Litania do św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 (z możliwością uczczenia relikwii). Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 3. Biuro parafialne w czasie kolędy jest nieczynne. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 lub po Mszach św. niedzielnych.
 4. Koło Seniora ma spotkanie w czwartek o godz. 11.15 w klubie parafialnym.
 5. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00 (w kaplicy). Bezpośrednio po Mszy św. będziemy modlić się na nowennie w intencji rodzin.
 6. W piątek w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu – z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka – Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek odprawi Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie wspólne kolędowanie z zespołem TAKIETAM z XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.
 7. W sobotę swoje imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.
 8. Za zmarłych polecanych w wymieniankach modlić się będziemy w sobotę o godz. 17.15 na różańcu i o godz. 18.00 podczas Mszy św.
 9. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkania o godz. 19.00 w kaplicy wg następującego porządku: klasa II gimnazjum w poniedziałek 5 lutego, klasa III gimnazjum w środę 7 lutego, klasę VII we wtorek 6 lutego.
 10. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Miłujcie się.
 11. Osoby zainteresowane parafialną pielgrzymką do Czech, Austrii i Chorwacji (z nawiedzeniem Medjugorie), w terminie od 20 do 29 sierpnia 2018 r. (koszt 2450 zł + 100 Euro), które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu organizacyjnym prosimy o kontakt w zakrystii po Mszach św.  Program pielgrzymki można jeszcze odebrać w zakrystii.
 12. Informujemy o możliwości udziału w tygodniowym turnusie wypoczynkowym w Międzywodziu (od 28 lutego do 7 marca; koszt 630 zł + 200 zł za podróż i ubezpieczenie) – zainteresowane osoby prosimy o kontakt w zakrystii.
 13. Wyrażamy wdzięczność p. Danucie Briańskiej za nieustającą życzliwość i ofiarowanie słodkich wypieków na duszpasterskie spotkania w naszej parafii.
 14. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane w kościele oraz podczas kolędy. Wyrażamy wdzięczność za włączanie się w fundację rzeźbionych figur św. Józefa i św. Antoniego do naszego kościoła. Osoby pragnące wesprzeć to dzieło prosimy o kontakt w zakrystii.
 15. W przyszłą niedzielę będą przed kościołem zbierane ofiary na funkcjonowanie diecezjalnego radia Emaus.
 16. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o przekazanie mebli kuchennych, kuchenki gazowej z piekarnikiem, elektrycznej kuchenki do gotowania, lodówki, telewizora i monitora do komputera. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 601 581 360. Parafialny Zespół Caritas – dziękując dotychczasowym ofiarodawcom – informuje, że ponownie można przynosić ciepłą odzież i buty. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w każdy poniedziałek od godz. 17.45 do godz. 19.00.
 17. Plan kolędy znajduje się w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w Echu Objawienia. Parafian, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po niedzielnych Mszach św. W wodę święconą można zaopatrzyć się w kruchcie głównego wejścia do kościoła w godzinach odprawianych Mszy św.