Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

LISTOPAD 2020

Parafia » Kronika Parafii »

1.11. Uroczystość Wszystkich Świętych

Podczas wszystkich Mszy Świętych przed ołtarzem obecne były relikwie Świętych i Błogosławionych, których obecnością cieszymy się na terenie naszej parafii (w kościele oraz w domu zakonnym Sióstr Nazaretanek):

  • św. Jana Pawła II
  • św. Faustyny Kowalskiej
  • św. Ojca Pio
  • bł. Franciszki Siedliskiej
  • błogosławionych Męczenniczek z Nowogródka

Z powodu pandemii zamknięte były wszystkie cmentarze, więc niestety nie można było celebrować Eucharystii w miejscach wiecznego spoczynku naszych zmarłych.

 

2.11. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Zgodnie z wieloletnią tradycją wieczorna Eucharystia sprawowana była w intencji wszystkich zmarłych parafian, którzy odeszli do Pana w ciągu minionych 12 miesięcy. Niestety, z powodu obostrzeń związanych z pandemią, nie było tradycyjnej refleksji przygotowywanej zwykle przez młodzież z KSM. Natomiast parafianie przynieśli liczne znicze, które rozświetliły grób śp. ks. Tomasza Maćkowiaka. Modlitwa przy grobie zmarłego 9 lat temu proboszcza, trwała praktycznie w ciągu całego dnia.

Zdjęcia:

http://objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/modlitwa_za_zmarlych_w.html

 

16-24.11. Nowenna za wstawiennictwem bł. Franciszki Siedliskiej

Dziewięciodniowa nowenna za wstawiennictwem bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, odprawiana jest w tych dniach po każdej wieczornej Mszy Świętej. Przy portrecie Błogosławionej znajduje się koszyczek, do którego można składać zapisane intencje. Bł. Franciszka Siedliska jest szczególną orędowniczką w sprawach rodzin.

 

25.11. Liturgiczne wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej

Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 zanosiliśmy do dobrego Boga wszystkie intencje powierzane orędownictwu bł. Matki Franciszki podczas nowenny. W kazaniu ks. proboszcz podkreślił, iż zostaliśmy powołani do życia we wspólnocie: rodzinnej, parafialnej, zakonnej, w której mamy wspólnie dążyć do świętości.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, siostry nazaretanki nie mogły niestety zaprosić parafian na wspólną agapę, jaka od kilku lat stała się tradycyjnym zakończeniem świętowania. Ufajmy, że za rok wszystko już wróci do normy.

 

29.11. Pierwsza Niedziela Adwentu

U stóp ołtarza piękny wieniec adwentowy z jedną zapaloną świecą, zwiastuje początek czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Adwentowe oczekiwanie wskazuje nie tylko na kolejne wspomnienie narodzin Dzieciątka w żłóbku, ale przede wszystkim na ostateczne przyjście Chrystusa przy końcu czasów. Podczas każdej niedzielnej Mszy Świętej został odczytany List Pasterski Metropolity Poznańskiego Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na Adwent Roku Pańskiego 2020

 

30.11. Początek rorat 2020

Pierwsze roraty podczas tegorocznego Adwentu zgromadziły o godz. 6.00 pełną, czyli zgodną z pandemijnym limitem gromadkę wiernych. Jak zwykle mrok w świątyni, płonąca świeca roratnia przy ołtarzu, światełka w rękach uczestników liturgii, adwentowy śpiew pięknych polskich pieśni oraz łacińskich tekstów części stałych.

Adwentowa Msza Święta z udziałem dzieci sprawowana jest o godz. 18.00.

Przyjdź, Panie Jezu!

Zdjęcia:

http://objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/roraty_o_godz_600.html

http://objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/msza_sw_adwentowa_o.html

 

Katechetyczne spotkania online

 

W związku z niemożliwością organizowania grupowych spotkań formacyjnych, ks. Rafał Kucik w ramach cotygodniowych katechez online dla dzieci i ich rodziców, komentuje na parafialnym Facebooku niedzielną Ewangelię.

Metodą online ks. Rafał kontynuuje również przygotowanie młodzieży z klas ósmych szkoły podstawowej i klas pierwszych szkół średnich do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast młodzież klas siódmych szkoły podstawowej, która dopiero rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania, otrzymuje za pośrednictwem parafialnej strony internetowej materiał formacyjny przygotowany przez małżeństwo Zuzannę i Wojciecha Ostrowskich. W programie tego etapu katechezy jest poznawanie piękna roku liturgicznego.

 

KSM – seniorom

Młodzież z Parafialnego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wystąpiła z piękną inicjatywą pomocy seniorom podczas pandemii. Każdy senior może złożyć zamówienie na zakupy artykułów pierwszej potrzeby, to jest spożywczych i drogeryjnych dostępnych w sklepach na terenie osiedli Ławica i Bajkowego. Podano numer telefonu, zasady dostarczenia zakupów i sposób płatności.