Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

Parafialne Koło Caritas

Parafia » Grupy duszpasterskie » Parafialne Koło Caritas »

Nasz Parafialny Zespół Caritas istnieje od siedmiu lat. Działa w nim aktywnie 11 członków i 12 członków wspierających. Zadania Parafialnego Zespołu wynikają ze statutu Poznańskiej Caritas Archidiecezjalnej. 

Mottem naszej działalności stały się słowa Georg’a Vann’a: 

"Pomagać, komu możemy - to nasza odpowiedzialność.

Korzystać  z  pomocy  wszystkich - to nasza nadzieja.”
 
Celem Zespołu jest niesienie pomocy zarówno poszczególnym osobom, jak i całym rodzinom bez względu na ich wyznanie i przekonania. Udzielając pomocy, przekraczamy granice nie tylko naszej parafii ale nawet i kraju.
 
PZ Caritas – działając w duchu wiary, nadziei i miłości – dokłada starań, aby parafia stała się prawdziwą wspólnotą miłości. Zespół obejmuje swym działaniem rodziny wielodzietne żyjące w ubóstwie, osoby starsze, pokrzywdzone przez los oraz osoby samotnie wychowujące dzieci.
 
Uczestniczyliśmy w europejskim programie PEAD przekazując ponad 300 potrzebującym, tylko w zeszłym roku, kilkanaście ton żywności.
 
Dzięki ofiarności Parafian, ludzi szlachetnego serca finansujemy obiady w szkole dzieciom z ubogich rodzin oraz sfinansowaliśmy różnorodny wypoczynek letni dzieciom (kolonie, rekolekcje), przygotowaliśmy paczki okolicznościowe z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy;  zarówno akcja  „Prezent pod choinkę”, która spotkała się jak co roku z żywym i serdecznym odzewem naszych Parafian, jak i tegoroczna zbiórka żywności i słodyczy na Wielkanoc przeszły swoją wspaniałomyślnością nasze i naszych podopiecznych oczekiwania. Dzięki pomocy wspaniałemu Stowarzyszeniu – KSM - przy naszej parafii współorganizowaliśmy półkolonie dla dzieci w okresie wakacji letnich.
 
Dostarczamy ubogim mieszkańcom naszych osiedli nie tylko lekarstwa, odzież, buty, pościel czy olej opałowy, ale także pośredniczymy w przekazywaniu sprzętu RTV i AGD oraz mebli.
PZ Caritas troszczy się nie tylko o potrzeby materialne naszych najmłodszych ale także o ich potrzeby edukacyjne. Do nich skierowane są nasze akcje „Skrzydła” i „Zeszyt”.
 
W akcji „Skrzydła” rodziny naszej parafii wzięły pod opiekę chłopców z rodzin wielodzietnych i dzięki temu mogliśmy zakupić w porozumieniu z rodzicami podręczniki, wyposażenie i odzież do szkoły, także odzież sportową oraz sfinansowaliśmy wyjazdy na wycieczki szkolne. W akcji „Zeszyt” już po raz trzeci, zebraliśmy przybory szkolne dla prawie osiemdziesięciorga dzieci.
 
Wykorzystując pieniądze zebrane w kwestach parafialnych i także na forach internetowych w akcji „Dla Nataszy” - wyremontowaliśmy kilka domków na działkach dla chorych osób czy rodzin z dziećmi;
 
Część darów (szczególnie odzieży) przekazaliśmy ubogim rodzinom na Ukrainie, a także do Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. św. Andrzeja Apostoła i Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Lutomiu – wsi położonej w województwie wielkopolskim, w gminie Sieraków.
 
Członkinie Parafialnego Zespołu Caritas  odwiedzały systematycznie osoby starsze, samotne, a także rodziny wielodzietne.  
 
Wszystkim Parafianom, którzy zastanawiają się nad sensem  wspierania naszej działalności, dedykujemy słowa Alberta Schweitzera:
 

 

„To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu,

ale właśnie jest tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu”.