Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

Podsumowanie - październik

Parafia » Grupy duszpasterskie » Parafialne Koło Caritas » 2011 »

„Miłość bliźniego zakorzeniona w miłości Boga jest przede wszystkim powinnością każdego poszczególnego wierzącego, ale jest także zadaniem całej wspólnoty kościelnej, i to na każdym jej poziomie: od wspólnoty lokalnej, poprzez Kościół partykularny, aż po Kościół powszechny w jego wymiarze globalnym. Również Kościół, jako wspólnota, winien wprowadzać miłość w czyn. Konsekwencją tego jest fakt, że miłość potrzebuje również organizacji, aby w sposób uporządkowany mogła służyć wspólnocie. Świadomość tego zadania odgrywała w Kościele rolę konstytutywną od samych jego początków. « Ci wszyscy, którzy uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne... Ta radykalna forma wspólnoty materialnej nie mogła być wprawdzie utrzymana, gdy Kościół zaczął się rozrastać, pozostała jednak istotna idea: we wspólnocie wierzących nie może być takiej formy ubóstwa, by komuś odmówiono dóbr koniecznych do godnego życiapowiedział papież Benedykt XVI w swojej pierwszej encyklice „Deus caritas est”. 

To zadanie Kościoła stara się realizować PZ Caritas organizując różne formy pomocy dla osób będących w potrzebie. Rozdaliśmy w ostatnich miesiącach około 9,5 tony żywności, m.in. makaronu, mleka, sera, dań gotowych, herbatników i.t.d. Zebraliśmy i rozdaliśmy, zarówno w parafii jak i poza nią kilka ton ubrań, finansowaliśmy wypoczynek letni dzieciom wyjeżdżającym z parafialnym chórkiem dziecięcym do Olsztyna koło Częstochowy a także organizowaliśmy jednodniowe wypady do kina połaczone z innymi atrakcjami.
Dzięki wsparciu życzliwych parafian, nie obojętnych na krzywdę dzieci mogliśmy opłacać codzienne obiady w szkole dla kilkanaściorga dzieci. Staramy się pomagać wszystkim, także osobom bezdomnym, bez zadnych środków do życia czy uzależnonym, pomagając im w załatwieniu spraw w urzędach, takich jak prawo do emerytury, ubezpieczenie czy pobyt w szpitalu.
W sierpniowej akcji „Zeszyt” udało się nam wyposażyć dzieci w przybory szkolne. Pośredniczymy w przekazywaniu sprawnych mebli i artykułów RTV i AGD pomiędzy potrzebującymi i ofiarodawcami.
 
Realizacja tych zadań była i jest możliwa tylko dzięki pomocy parafian, szczególnie tych kilkunastu, którzy systematycznie wpłacają miesięcznie kwoty od 25 zł do 100 zł. Marzymy o tym, aby to grono zostało poszerzone o kolejne osoby, abyśmy mogli jeszcze skuteczniej docierać do potrzebujących.