Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00

W dni powszednie:

- o godz.: 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. (do 21.00).

 

 

2014

Parafia » Grupy duszpasterskie » Koło Żywego Różańca » Z życia Koła Żywego Różańca »

STYCZEŃ

*
W drugą środę, 8 stycznia o godz.18.00 odprawiona została Msza św. w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantów miesiąca stycznia. Członkowie Wspólnoty czynnie włączyli się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej dla solenizantów. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Wiśniewska, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza nieśli pp. Mieczysława Płotkowiak i Witold Witkowski.
* Dnia 24 stycznia, podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Halina Kruk z I Róży. Jubilatka wraz z wiernymi zebranymi na tej Mszy św. dziękowała Panu Bogu za otrzymane łaski i modliła się o dalsze błogosławieństwo na kolejne lata. Członkinie Wspólnoty Różańcowej włączyły się w ubogacenie liturgii – lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Dąbrówka Niewiada, a psalm śpiewała p. Weronika Kubasik.
*
W środę, 29 stycznia podczas Mszy św. o godz. 18.00 jubileusz 90-lecia urodzin obchodziła p. Helena Knychała z V Róży. Wierni zgromadzeni na tej Mszy św. modlili się w intencji Jubilatki dziękując Panu Bogu za wszelkie łaski, jakimi Ją obdarzył i prosząc o dalsze błogosławieństwo. Podczas liturgii tej Mszy św. lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Wiśniewska, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza niosły pp. Krystyna Wiśniewska i Maria Woroch.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca św. – od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

LUTY

*
W pierwszą środę, 5 lutego na Mszy św. o godz.18.00 swój jubileusz 100-lecia urodzin obchodziła p. Walentyna Płotkowiak z III Róży. Podczas tej Mszy św. zgromadzeni wierni modlili się również w intencji solenizantek i solenizantów miesiąca lutego, członków Wspólnoty Żywego Różańca. Członkowie Wspólnoty czynnie włączyli się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej dla Jubilatki i solenizantów. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary ołtarza niosły pp. Maria Kita i Maria Maciudzińska.
*
W sobotę, 8 lutego odprawiona została Msza św. w intencji Jubilatki p. Walentyny Płotkowiak, która obchodziła 100 rocznicę urodzin. Wierni wraz z Rodziną Jubilatki podczas tej Mszy św. dziękowali za otrzymane łaski oraz prosili o dalsze Boże błogosławieństwo. Lekcję czytała Magda-wnuczka Jubilatki, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, a dary ołtarza niosły wnuczka i prawnuczka Jubilatki
*
W środę 19 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 90-lecia urodzin obchodziła p. Helena Kołodziejczyk z VII Róży. Jubilatka wraz z Rodziną i zgromadzonymi wiernymi dziękowała Panu Bogu za otrzymane łaski i prosiła o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej. Członkinie Wspólnoty Różańcowej czynnie włączyły się w liturgię tej mszy św. – lekcję czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, a dary ołtarza niosły siostrzenica i syn Jubilatki.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca św. – od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

MARZEC

*
W pierwszą środę, 5 marca podczas Mszy św. o godz.18.00 wierni modlili się w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantki i solenizanta miesiąca marca. Członkowie Wspólnoty czynnie włączyli się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej dla solenizantów. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Dąbrówka Niewiada, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary nieśli pp. Krystyna Wiśniewska i Zbigniew Zaczyński.
*
W środę, 19 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 90-lecia urodzin obchodziła p. Anna Zakrzewska z VII Róży. Jubilatka wraz z Rodziną i zgromadzonymi wiernymi dziękowała Panu Bogu za otrzymane łaski i prosiła o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej. Członkinie Wspólnoty włączyły się w liturgię tej Mszy św. Lekcję czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, a dary ołtarza nieśli córka i syn Jubilatki.
*
W poniedziałek, 24 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00 członkowie Wspólnoty Różańcowej modlili się w intencji Ks. Proboszcza Szymona z okazji święta Jego Patrona. Lekcję czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, a dary ołtarza niosły pp. Jadwiga Wytrzyszczak i Danuta Ogrodowicz. Do życzeń dla Ks. Proboszcza dołączyły wszystkie grupy duszpasterskie.
*
W środę, 26 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 95-lecia urodzin obchodziła p. Melania Koszela z VI Róży. Wierni modlili się w intencji Jubilatki dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski i prosząc dla Jubilatki o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej. Podczas liturgii tej Mszy św. lekcję czytała p. Krystyna Bogucka, modlitwę powszechną odmawiała p. Krystyna Wiśniewska, a dary ołtarza niosły pp. Maria Biedna i Wanda Lewandowska.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca św. – od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

KWIECIEŃ

*
Dnia 2 kwietnia, w środę została odprawiona Msza św. Jubileuszowa w intencji p. Genowefy Staszewskiej z III Róży, która obchodziła swój jubileusz 80-lecia urodzin. Podczas tej mszy św. modliliśmy się również w intencji solenizantek i solenizantów miesiąca. Jubilatka wraz z solenizantami oraz wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły pp. Jolanta Płocińska i Halina Radziwon.
*
Dnia 4 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój Jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Helena Urbanowska z II Róży. Jubilatka wraz z członkami Wspólnoty Różańcowej dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i prosili o dalsze błogosławieństwo na każdy dzień. Członkowie Wspólnoty włączyli się w liturgię tej Mszy św. – lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, a dary niosły pp. Irena i Maria – córki Jubilatki.
*
Dnia 16 kwietnia, w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Krystyna Skowrońska z IX Róży. Jubilatka wraz ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej Mszy św. dziękowała za otrzymane łaski i prosiła o dalsze błogosławieństwo i opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej. W liturgię tej Mszy św. włączyły się członkinie Wspólnoty – lekcję czytała p. Krystyna Bogucka, modlitwę powszechną odmawiała p. Maria Józefowska, dary ołtarza niosły pp. Jubilatka Krystyna Skowrońska Maria Maciudzińska.
*
W środę 23 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 85-lecia urodzin obchodziła p. Bolesława Kleparek z VIII Róży. Zebrani dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i prosili o dalsze błogosławieństwo dla Jubilatki na każdy dzień. Lekcję czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, modlitwę powszechną odmawiała p. Krystyna Bogucka, a dary ołtarza nieśli córka i syn Jubilatki.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

MAJ

*
Dnia 7 maja, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Wiśniewska, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, modlitwę powszechną odmawiała p. Krystyna Bogucka, a dary ołtarza nieśli pp. Danuta Wojtczak i Wojciech Badziński.
*
W piątek 30 maja Neoprezbiter Jacek Maciudziński odprawił Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca naszej Parafii. W liturgię tej uroczystej Mszy św. włączyły się członkinie Wspólnoty. Lekcję czytała p. Ewa Szczot, modlitwę powszechną odmawiała p. Maria Józefowska, dary ołtarza niosły pp. Jadwiga Wytrzyszczak i Lucyna Paupa. Przy sztandarze asystowały pp. Halina Kruk i Renata Kruk.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

CZERWIEC

*
W środę 4 czerwca została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantek i solenizantów miesiąca. Solenizanci ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję czytała p. Dąbrówka Niewiada, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, modlitwę powszechną odmawiała p. Krystyna Wiśniewska, a dary ołtarza niosły pp. Jolanta Płocińska i Jolanta Marianowska
*
18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 90-lecia urodzin obchodziła p. Władysława Czyżowa z IV Róży. Zgromadzeni wierni w uroczystej Mszy św. modlili się w intencji Jubilatki dziękując za otrzymane łaski i prosząc o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Niej i Jej Rodziny. Członkinie Wspólnoty swoim czynnym udziałem ubogaciły liturgię tej Mszy św. Lekcję czytała p. Dąbrówka Niewiada, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, a dary ołtarza nieśli wnuk i córka Jubilatki.
*
29 czerwca w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 Członkowie Wspólnoty Różańcowej modlili się w intencji ks. Piotra Bednarskiego z okazji święta Jego Patrona. Było to zarazem pożegnanie ks. Piotra, który odchodzi do innej parafii. Członkinie Wspólnoty swoim czynnym udziałem ubogaciły liturgię tej Mszy św.. Lekcję I i II czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, dary ołtarza niosły pp. Cecylia Biernacka i Renosława Ciborska.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

LIPIEC

*
Dnia 2 lipca, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantek i solenizanta miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i opiekę Matki Najświętszej. Lekcję czytała p. Renosława Ciborska, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, modlitwę powszechną odmawiała p. Krystyna Wiśniewska, dary ołtarza niosły pp. Halina Kruk i Lucyna Paupa.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

SIERPIEŃ

*
Dnia 6 sierpnia, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantek i solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej Mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i opiekę Matki Najświętszej. Lekcję czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, modlitwę powszechną odmawiała p. Maria Józefowska, a dary ołtarza niosły pp. Krystyna Wiśniewska i Maria Woroch.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

WRZESIEŃ

*  
*  
*  
*  

 

PAŹDZIERNIK

*  
*  
*  

 

LISTOPAD

 *  
 *  
 *  

 

GRUDZIEŃ

*  
*  
*  
*