Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00

W dni powszednie:

- o godz.: 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. (do 21.00).

 

 

2013

Parafia » Grupy duszpasterskie » Koło Żywego Różańca » Z życia Koła Żywego Różańca »

STYCZEŃ

*
W pierwszą środę, 2 stycznia o godz.18.00 odprawiona została Msza św. w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantów miesiąca stycznia. Członkowie Wspólnoty czynnie włączyli się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej dla solenizantów. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary ołtarza niósł p. Witold Witkowski z jednym z członków Róży mężczyzn.
*
Dnia 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli nasza Parafia przeżywała Odpust Parafialny. Uroczysta Suma odpustowa odprawiona została o godz.12.30, a przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Doktor Szymon Stułkowski. Przy sztandarze podczas tej uroczystej liturgii wartę pełnił Zelator Róży mężczyzn p. Witold Witkowski.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca św. – od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

LUTY

*
W pierwszą środę, 6 lutego o godz.18.00 odprawiona została Msza św.   w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantów miesiąca lutego. Członkowie Wspólnoty czynnie włączyli się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej dla solenizantów. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary niosły pp. Maria Kita i Maria Maciudzińska.
*
20 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój Jubileusz – 80 rocznicę urodzin obchodziła pani Eugenia Fiedyniowa z III Róży. Wierni podczas tej Mszy św. dziękowali za otrzymane łaski oraz prosili o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jubilatki. Lekcję czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary niosły pp. Maria Biedna i Wanda Lewandowska.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca św. – od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

MARZEC

*
W pierwszą środę, 6 marca podczas Mszy św. o godz.18.00 swój Jubileusz 85-lecia urodzin obchodziła p. Krystyna Korytowska z V Róży. Ta Msza św. została odprawiona również w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantów miesiąca marca. Członkowie Wspólnoty czynnie włączyli się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej dla Jubilatki i solenizantów. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary niosły pp. Anna Świergiel i Danuta Rosiak.
*
W poniedziałek, 25 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00 członkowie Wspólnoty Różańcowej modlili się w intencji Ks. Proboszcza Szymona     z okazji święta Jego Patrona. Lekcję czytała p. Anna Niewiada, modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, a dary ołtarza niosły pp. Barbara Ziemska i Jadwiga Wytrzyszczak. Do życzeń dla Ks. Proboszcza dołączyły wszystkie grupy duszpasterskie
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca św. – od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

KWIECIEŃ

*
Dnia 3 kwietnia, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosła p. Grażyna Celjan.
*
Dnia 17 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój Jubileusz 85-lecia urodzin obchodziła p. Stanisława Michalak z II Róży. Jubilatka wraz z członkami Wspólnoty Różańcowej dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i prosili o dalsze błogosławieństwo na każdy dzień. Członkowie Wspólnoty włączyli się w liturgię tej Mszy św. – lekcję czytał p. Witold Witkowski, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary niosły pp. Janina Rossa i Halina Kruk.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

MAJ

*
Dnia 1 maja, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski   i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary ołtarza niosły pp. Maria Biedna i Maria Worochowa.
*
Również 1 maja podczas Mszy św. o godz. 20.00 swój Jubileusz 85-lecia urodzin obchodziła p. Joanna Skrzypczak z III Róży. W uroczystej Mszy św. modlili się członkowie Wspólnoty Różańcowej oraz rodzina Jubilatki. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły pp. Janina Rossa i Anna Paul.
*
W poniedziałek 20 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 członkowie Wspólnoty Różańcowej modlili się w intencji Ks. Proboszcza z okazji Jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich. Lekcję czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły   pp. Renata Kruk i Anna Bobrowska.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

CZERWIEC

*
W środę 5 czerwca została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły pp. Jolanta Jasińska i Anna Paul
*
12 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Anna Chmielewska z VIII Róży. Zgromadzeni wierni modlili się w intencji Jubilatki dziękując za otrzymane łaski i prosząc o dalsze błogosławieństwo dla Niej i Jej Rodziny. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza niosły pp. Barbara Godek i Jadwiga Wytrzyszczak.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

LIPIEC

*
Dnia 3 lipca, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej.
*
Dnia 24 lipca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Maria Biedna, Zelatorka VI Róży. Jubilatka z rodziną oraz wierni zgromadzeni na tej Mszy św. dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i prosili o dalsze błogosławieństwo na każdy dzień dla Jubilatki i Jej Rodziny. Liturgię tej Mszy św. ubogaciły członkinie Wspólnoty Różańcowej – lekcję czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, a dary ołtarza niosły pp. Wanda Lewandowska i Prakseda Flaum
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

SIERPIEŃ

*
Dnia 7 sierpnia, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły pp. Maria Biedna i Maria Woroch.
*

 

Dnia 14 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Maria Józefowska z VII Róży. Jubilatka wraz z rodziną oraz wierni zgromadzeni na tej Mszy św. dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i prosili o dalsze Boże błogosławieństwo dla Jubilatki i Jej Rodziny. Liturgię tej Mszy św. ubogaciły członkinie Wspólnoty Różańcowej – lekcję czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, osobistą modlitwę dziękczynną odmówiła Jubilatka, a dary ołtarza niosły pp. Jubilatka oraz Jadwiga Wytrzyszczak i Anna Niewiada. Po Mszy św. Jubilatka otoczona Rodziną przyjmowała życzenia od członkiń Wspólnoty Różańcowej.

 

*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

WRZESIEŃ

*
Dnia 4 września, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św.  w intencji solenizantek i solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Maria Józefowska, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza nieśli pp.Renosława Ciborska i Tomasz Kościański.
* W niedzielę, 22 września o godz. 8.00 odprawiona została Msza św. w intencji śp. Ks. Kanonika Tomasza Maćkowiaka z okazji święta Jego Patrona, od członków Wspólnoty Różańcowej.
* W niedzielę 29 września o godz. 8.00 odprawiona została Msza św., również od Wspólnoty Rożańcowej w intencji Michała Kasprzyka, naszego organisty z okazji Jego imienin
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

PAŹDZIERNIK

*
Dnia 2 października, w pierwszą środę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Danuta Rogozińska z V Róży.
Ta Msza św. została odprawiona również w intencji solenizantów miesiąca. Jubilatka wraz z solenizantami oraz wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję
i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza niosły pp. Urszula Łukuć i Jadwiga Wytrzyszczak.
*
W poniedziałek 7 października przypadło święto Matki Bożej Różańcowej, święto patronalne Wspólnoty Różańcowej. O godz. 17.20 został odmówiony uroczysty Różaniec, po nim odprawiona została Msza św., podczas której lekcję czytał p. Witold Witkowski, a modlitwę powszechną czytała p. Ewa Szczot. Uroczystość zakończyła się miłym spotkaniem przy kawie w klubie parafialnym.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

LISTOPAD

 *
Dnia 6 listopada, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantek i solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza nieśli pp. Renata Kruk i Witold Witkowski.
 * Dnia 20 listopada odprawiona została Msza św. za zmarłe członkinie Wspólnoty Różańcowej. Lekcję czytał p. Witold Witkowski, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, modlitwę powszechną czytała p. Ewa Szczot, a dary ołtarza niosły pp. Maria Kita i Krystyna Wiśniewska.
 *
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

GRUDZIEŃ

*
Dnia 4 grudnia, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza niosły pp. Maria Biedna i Krystyna Wiśniewska.
* Dnia 11 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 90-lecia urodzin obchodziła p. Pelagia Jakubowska, członkini IV Róży. Wierni zgromadzeni na tej Mszy św. dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i modlili się o błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Jubilatki. W liturgię tej Mszy św. czynnie włączyli się członkowie Wspólnoty - lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły córka i synowa Jubilatki
*
Dnia 15 grudnia członkowie Wspólnoty spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w klubie parafialnym. Na to spotkanie przybyli zaproszeni nasi Duszpasterze oraz Ks. Piotr Borychowski, który odbywał praktykę w Naszej Parafii. Wysłuchaliśmy słów Ks. Proboszcza poświęconych Bożemu Narodzeniu, połamaliśmy się tradycyjnym opłatkiem. Śpiewaliśmy kolędy, a śpiew przeplatany był pięknymi wierszami, które czytały pp. Maria Józefowska i Anna Niewiada. Raczyliśmy się wspaniałym ciastem i kawą. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej i serdecznej atmosferze.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.