Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00

W dni powszednie:

- o godz.: 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. (do 21.00).

 

 

2010

Parafia » Grupy duszpasterskie » Koło Żywego Różańca » Z życia Koła Żywego Różańca »

STYCZEŃ

* W ostatnim czasie z naszego grona odeszły następujące osoby śp.: Stefania Kmiecik z VII Róży, Jadwiga Zielińska z V Róży, Zofia Zarada z V Róży oraz Helena Słocińska z III Róży. Módlmy się za Ich dusze.
*
W środę 20 stycznia odbyła się uroczystość 85-lecia urodzin członkini I Róży pani Krystyny Sekretarczyk. Życzymy wszystkiego najlepszego na dalsze lata życia.
*
Dnia 22 stycznia odbyła się piękna uroczystość w Katedrze Poznańskiej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Głównym celebransem uroczystej Mszy św. był ks. Proboszcz, a homilię wygłosił ks. Biskup Grzegorz Balcerek Po Mszy św. rozpoczął się piękny koncert chórów naszej Parafii. Panie z Koła Żywego Różańca wzięły liczny udział w tej uroczystości.
* Z uwagi na braki w poszczególnych Różach zwracamy się z gorącą prośbą do parafian, którym bliska jest modlitwa do Najświętszej Panienki o wstępowanie w nasze szeregi

 

LUTY

*
W środę 3 lutego, jak w każdą pierwszą środę miesiąca odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca lutego.
* Dnia 9 lutego odbyło się kolejne spotkanie zelatorek i zelatora Koła Żywego Różańca.

 

 

MARZEC

* W środę 3 marca, jak w każdą pierwszą środę miesiąca odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca marca.
* Dnia 10 marca odprawiona została Msza św. jubileuszowa z okazji 95 – lecia urodzin członkini IV Róży pani Marianny Pawlak. Członkowie rodziny Jubilatki czynnym uczestnictwem, ubogacili liturgię Mszy św. Drogiej Jubilatce życzymy wszystkiego najlepszego na dalsze lata życia.
*
10 marca po Mszy św. o godz. 18.00 odbyło się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne dla członkiń Koła, na którym słowo

do zebranych wygłosił ks. Proboszcz.

 

KWIECIEŃ

*
W środę 7 kwietnia, jak w każdą pierwszą środę miesiąca odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca kwietnia.
*
Dnia 14 kwietnia odprawiona została Msza św. jubileuszowa z okazji 80-lecia urodzin członkini I Róży, pani Marty Paupy. Członkinie Wspólnoty włączyły się w liturgię tej Mszy św. – lekcję i modlitwę wiernych czytała p. Ewa Szczot, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary do ołtarza niosła Jubilatka p. Marta Paupa oraz p. Halina Kruk. Po Mszy św. panie ze Wspólnoty Różańcowej odśpiewały Jubilatce życzenia oraz wręczyły kwiaty życząc wszystkiego najlepszego na dalsze lata życia.
* Dnia 21 kwietnia miał miejsce jeszcze jeden jubileusz – 80-lecie urodzin członkini V Róży, pani Stanisławy Ryczek. Odprawiona została Msza św., w której członkinie Wspólnoty wzięły czynny udział – lekcję i modlitwę wiernych czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary do ołtarza niosły p. Maria Biedna i p. Maria Worochowa. Po Mszy św. odśpiewano Jubilatce życzenia oraz wręczono kwiaty życząc wszystkiego najlepszego na dalsze lata życia.

 

MAJ

*
W pierwszą środę, 5 maja odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca maja. Solenizantki czynnie włączyły się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej.
* Dnia 13 maja odprawiona została pierwsza w tym roku Msza św. Fatimska. Członkinie Wspólnoty Żywego Różańca włączyły się w liturgię tej Mszy św. – różaniec poprowadziła p. Danuta Ogrodowicz, lekcję czytała również p. Danuta, psalm śpiewała p. Anna Baumann, a modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Wiśniewska. Dla członkiń Wspólnoty Żywego Różańca Msze św. Fatimskie są zawsze bardzo ważnym i o wielkim znaczeniu wydarzeniem.

 

CZERWIEC

*
W pierwszą środę, 2 czerwca odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca czerwca.
* W środę, 9 czerwca odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne dla członkiń i członków Wspólnoty Żywego Różańca. Na spotkaniu tym p. dr Beata Ziemska, członkini IX Róży wygłosiła bardzo ciekawą pogadankę pt. Psyche i soma - Psychika i ciało. Mówiła o tym, że człowiek jest jednością psychofizyczną, że trzeba człowieka traktować całościowo i o tym, jak wielki wpływ ma psychika na zdrowie fizyczne człowieka. Temat wzbudził bardzo duże zainteresowanie, pytaniom do autorki nie było końca.
*
Dnia 13 czerwca odprawiona została kolejna Msza św. Fatimska. Członkinie Wspólnoty Żywego Różańca czynnie uczestniczyły w tej uroczystości ubogacając liturgię. Różaniec poprowadziła p. Danuta Ogrodowicz, lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik. Również ta Msza św. miała bardzo uroczysty i podniosły charakter.
*
W miesiącu czerwcu Wspólnota Żywego Różańca zainicjowała codzienne odmawianie modlitwy różańcowej w intencji naszych kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele. W dni powszednie Różaniec odmawiany był o godz.17.30, a w niedzielę o godz. 9.30.

 

LIPIEC

*
W pierwszą środę, 7 lipca odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca lipca. Członkinie Wspólnoty wzięły czynny udział w ubogaceniu liturgii tej Mszy św. – lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Ewa Szczot, a psalm śpiewała p. Weronika Kubasik. Dary do ołtarza niosły solenizantki: pp. Krystyna Bogucka, Krystyna Kotlińska i Czesława Brzozkowska.
* Dnia 13 lipca odprawiona została kolejna Msza św. Fatimska, którą swoim udziałem również ubogaciły członkinie Wpólnoty. Różaniec poprowadziła p. Danuta Ogrodowicz, lekcję czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Anna Baumann, a modlitwę powszechną czytała p. Ewa Szczot.
* W lipcu członkowie Wspólnoty nadal kontynuowali codzienną modlitwę różańcową w intencji naszych kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.

 

SIERPIEŃ

*
W pierwszą środę, 4 sierpnia odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca sierpnia. Dla solenizantek Msza św. w ich intencji jest zawsze bardzo ważną uroczystością i chętnie włączają się w ubogacenie liturgii. W sierpniu podczas tej Mszy św. lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Maria Józefowska, dary do ołtarza niosły również sierpniowe solenizantki p. Maria Biedna i p. Maria Woroch, psalm śpiewała p Weronika Kubasik. 
* Dnia 13 sierpnia odprawiona została Msza św. Fatimska, w której ubogacenie również włączyły się członkinie Wspólnoty Żywego Różańca. Różaniec poprowadziła p. Danuta Ogrodowicz, lekcję czytała p. Ewa Szczot, a psalm śpiewała p. Anna Baumann.
*  W dalszym ciągu w sierpniu kontynuowane było codzienne odmawianie modlitwy różańcowej w intencji naszych kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.

 

WRZESIEŃ

*
W pierwszą środę, 1 września odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca września. Solenizantki czynnie włączyły się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej. 
* Nadal trwała codzienna modlitwa różańcowa w intencji naszych kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele. 
* Duża grupa członkiń Wspólnoty Żywego Różańca odpoczywała w Dębkach nad morzem i tam również odmawiana była codziennie w dwóch grupach modlitwa różańcowa w intencji naszych kapłanów.

 

PAŹDZIERNIK

*
W pierwszą środę, 6 października odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca października. Członkinie Wspólnoty czynnie włączyły się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej. Psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka.
* 7 października przypadało wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca. Ksiądz Proboszcz zaprosił na ten dzień również do wspólnej modlitwy małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusze zawarcia Sakramentalnego Związku Małżeńskiego. Uroczysty Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczęły się o godz. 17.00, a o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i piękną, poruszającą Homilię wygłosił ks. Kanonik Wojciech Pawelczak. Członkowie Wspólnoty Żywego Różańca również włączyli się w liturgię tej Mszy św.- lekcję czytał p. Piotr Cebernik, psalm śpiewał p. Marian Grzegorzewicz, modlitwę powszechną czytał p. Witold Witkowski, a dary do ołtarza niosły pp. Krystyna Wiśniewska, Beata Ziemska i Weronika Kubasik. Po uroczystości członkowie Wspólnoty Żywego Różańca spotkali się przy kawie i ciastku w Klubie Parafialnym.
*
Dnia 13 października odprawiona została ostatnia w tym roku Msza św. Fatimska, która była równocześnie Mszą św. jubileuszową z okazji 80-lecia urodzin pani Urszuli Gargulińskiej. Członkinie Wspólnoty włączyły się w liturgię tej Mszy św. – lekcję czytała p. Urszula Łukuć, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a modlitwę wiernych czytała p. Maria Józefowska. Po Mszy św. panie ze Wspólnoty Różańcowej odśpiewały Jubilatce życzenia oraz wręczyły kwiaty życząc wszystkiego najlepszego na dalsze lata życia.

 

LISTOPAD

*
W pierwszą środę, 3 listopada odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca listopada. Jak zawsze, członkinie Wspólnoty wzięły czynny udział w liturgii Mszy św. – lekcję czytała p. Krystyna Bogucka, a psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk.
* Dnia 17 listopada w Klubie parafialnym odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków Wspólnoty Żywego Różańca. Pani Krystyna Wiśniewska złożyła krótkie sprawozdanie z rekolekcji, które były odprawione na Świętej Górze, a poświęcone były modlitwie Różańcowej. Podczas rekolekcji zebrani wysłuchali konferencji na następujące tematy: I – Wprowadzenie do modlitwy Różańcowej, I– Różaniec, jako szkoła życia sakramentalnego, III – Asceza w Różańcu, IV – Różaniec, jako modlitwa apostolska. Pani Krysia w krótkich słowach streściła każdą z konferencji i przedstawiła ich główne tezy. Było to bardzo ciekawe. Następnie przewodnicząca pani Ewa Szczot podała kilka bieżących informacji.
* 29 listopada została odprawiona Msza św. pogrzebowa w intencji zmarłej p. Walentyny Małek z I Róży, poprzedzona odmówieniem w jej intencji Różańca św.
* Nadal trwał codzienny Różaniec w intencji naszych Kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.

 

GRUDZIEŃ

*
1 grudnia odprawiona została Msza św. w intencji członkiń Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantek miesiąca grudnia. Członkinie Wspólnoty włączyły się w liturgię – lekcję i modlitwę wiernych czytała p. Ewa Szczot, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary do ołtarza niosły solenizantki p. Barbara Ziemska i p. Barbara Godek.
* 11 grudnia w sobotę w Klubie Parafialnym odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla członków Wspólnoty Żywego Różańca. Podczas spotkania wysłuchaliśmy Słowa Bożego, złożyliśmy sobie nawzajem życzenia łamiąc się Opłatkiem. Śpiewaliśmy też kolędy, słuchaliśmy okolicznościowych wierszy i raczyliśmy się kawą i świątecznymi wypiekami naszych członkiń. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.
* Trwa codzienne odmawianie Różańca w intencji Kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.