Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00

W dni powszednie:

- o godz.: 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. (do 21.00).

 

 

XIX Niedziela Zwykła - 09.08.2020

Ogłoszenia parafialne »

XIX Niedziela Zwykła

09.08.2020

Boga nie było – jak słyszymy w dzisiejszym pierwszym czytaniu mszalnym – w gwałtownej wichurze rozwalającej góry i druzgoczącej skały. Boga nie było również w trzęsieniu ziemi, po którym powstał ogień.

Bóg, który jest Miłością i który mówi do nas: „Nie bójcie się, odwagi!” mógł być tylko w łagodnym powiewie.

ks. Sebastian Kujawa

 

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Piotr Rajczak – Msza pogrzebowa w naszym kościele w czwartek o godz. 9.30, a pogrzeb na cmentarzu junikowskim o godz. 11.10. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 2. Modlitwie Parafian polecamy Brata Michała Marczyńskiego, naszego Parafianina, który w niedzielę 16 sierpnia br. w Warszawie złoży pierwsze śluby w Zakonie Braci Kaznodziejów (Dominikanie).
 3. Dobiega końca kolejny półroczny okres adopcji przez naszą Parafię dwóch – poszkodowanych przez konflikt zbrojny – rodzin, które zdecydowały się pozostać w Syrii. W związku z tym dzisiaj Parafianie przeprowadzają po Mszach św. kwestę mającą na celu zebranie środków pozwalających na kontynuację tej adopcji. Zebrane środki finansowe pomogą rodzinom w normalnym funkcjonowaniu.
 4. W sierpniu na Msze św. zapraszamy w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00, a w dni powszednie o godz. 18.00.
 5. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Ksiądz Arcybiskup przedłużył czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września br.
 6. Codziennie jest możliwość osobistej modlitwy w kaplicy naszego kościoła.
 7. Biuro parafialne w czasie pandemii jest czynne w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 061 868 23 05 lub 661 040 989.
 8. Na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP zapraszamy w niedzielę i w uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 7.40.
 9. Na Różaniec zapraszamy w niedzielę i w uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 9.00, w czwartek – z okazji dnia fatimskiego – w łączności z Mszą św. o godz. 19.30, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 10. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek od godz. 17.45 do 19.00. Informacje dotyczące działalności naszej Caritas można uzyskać pod numerem 691 898 239. Parafialny Zespół Caritas – dziękując za dotychczasową ofiarność – zwraca się z prośbą o przekazanie osobie potrzebującej dwupalnikowej kuchenki elektrycznej. Ofiarodawców prosimy o kontakt pod numerem telefonu 601 581 360.
 11. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 12. Na Litanię do św. Jana Pawła II zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 13. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 14. W czwartek przypada dzień fatimski. Z tej okazji zapraszamy na wspólną modlitwę pokutną: Msza św. o godz. 19.30, po niej różaniec, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na dziedzińcu przed kościołem i apel jasnogórski. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 15. W sobotę – w uroczystość Wniebowzięcia NMP – zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Tego dnia młodzież będzie rozprowadzać wiązanki ziół i kwiatów, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. Dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej Parafii. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na działalność Caritas Archidiecezjalnej.
 16. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu.
 17. Za zmarłych polecanych w wymieniankach – w związku z uroczystością Wniebowzięcia NMP – będziemy modlić się w sobotę 22 sierpnia.
 18. Polecamy prasę katolicką (w środkowej kruchcie): Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 19. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą świątynię. Kolejna składka na pokrycie kosztów wykonanych prac remontowych będzie w ostatnią niedzielę sierpnia.
 20. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom, którzy w okresie letnich upałów uczestniczą w Mszach św. w godnym stroju.
 21. Rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę 19 sierpnia o godz. 19.00.
 22. Wspólnotę Żywego Różańca oraz czcicieli Matki Bożej zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne w sobotę 29 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej koło Leszna. W czasie spotkania będzie wspólna modlitwa różańcowa i Msza św. Spotkanie odbędzie się na placu przed sanktuarium, dlatego warto zabrać rozkładane krzesełko. Wyjazd o godz. 9.00, powrót ok. godz. 15.00. Zapisy w zakrystii codziennie po każdej Mszy św. Koszt 30 zł.
 23. W związku z pandemią koronawirusa, dzieci przystępują do I Komunii św. w dni powszednie podczas Mszy św. o godz. 18.00 wg ustalonego harmonogramu. Wyrażamy wdzięczność Rodzicom za życzliwą współpracę i troskę o dobre przygotowanie dzieci, a Parafian prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 24. Ze względu na pandemię i zarządzenia organów państwowych, osoby modlące się w kościele zobowiązane są do zakrycia ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości między sobą.
 25. Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę proszone są o podchodzenie do głównego celebransa. Komunię św. przyjmujemy na skrzyżowane dłonie po uprzednim odsłonięciu ust, następnie palcami wolnej ręki bierzemy Najświętszy Sakrament i stojąc przed kapłanem lub obok, ale zwróceni w stronę ołtarza, spożywamy Komunię św. Nie wolno odchodzić do ławki z Najświętszym Sakramentem na dłoni. Wierni przyjmujący Komunię św. do ust podchodzą do pozostałych kapłanów.
 26. Z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i świątecznej mogą korzystać osoby w podeszłym wieku i kobiety w stanie błogosławionym, osoby z objawami infekcji i wszyscy, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem.
 27. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów. Dzieciom i młodzieży – na dalszy czas wakacji – życzymy radosnych i bezpiecznych dni!