Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

W maju zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. o g. 18.00 i na apel jasnogórski o g. 21.00.

Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020

Ogłoszenia parafialne »

Wniebowstąpienie Pańskie

24.05.2020

 

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Beata Zakacz – pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 2. W sobotę Diakon Patryk Wendeker, który w naszej Parafii pełnił posługę duszpasterską, przyjął święcenia prezbiteratu. Ksiądz Neoprezbiter w niedzielę 31 maja podczas wszystkich Mszy św. będzie głosił homilię, a o godz. 12.30 odprawi po raz pierwszy w naszym kościele Mszę św. W związku z pandemią koronawirusa nie będzie błogosławieństwa prymicyjnego z indywidualnym nałożeniem rąk. Nowo wyświęconemu Prezbiterowi życzymy otwartości serca na łaskę Bożą w służbie Kościołowi, a Parafianom wyrażamy wdzięczność za modlitwę w intencji powołanych do służby Bożej.
 3. Codziennie po porannej Mszy św. aż do wieczornej istnieje możliwość osobistej modlitwy w kaplicy naszego kościoła.
 4. Biuro parafialne w stanie epidemii czynne jest w dni powszednie po porannej i wieczornej Mszy św. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 061 868 23 05 lub 661 040 989.
 5. Parafian, którzy nie mieli jeszcze możliwości przystąpić w tym roku do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej informujemy, że okazja do spowiedzi św. jest codziennie od godz. 7.40 do 7.55 i od godz. 17.30 do 17.55. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Najświętszej Trójcy, która w tym roku przypada 7 czerwca.
 6. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7.40. Na różaniec zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 7. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. i w apelu jasnogórskim z udziałem Chóru Epifania – codziennie o godz. 21.00. W roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem „Wielka tajemnica wiary” i z okazji 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, podczas apelu jasnogórskiego wsłuchujemy się w treść encykliki św. Jana Pawła II o Eucharystii. Podczas tych nabożeństw modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, o ustanie pandemii koronawirusa i o deszcz dla spragnionej ziemi.
 8. W tym tygodniu podczas nabożeństw majowych będzie odmawiana modlitwa przygotowująca na uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 9. Wyrażamy wdzięczność Parafianom za gorliwy udział w czwartkowej dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólnocie Żywego Różańca dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej.
 10. Dziękujemy za ofiary składane w kościele i za składkę przekazywaną w tym czasie na konto parafialne w związku z niemożliwością złożenia jej podczas Mszy św. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za okazywaną życzliwość i troskę o funkcjonowanie naszej Parafii w czasie epidemii. Składka remontowa na pokrycie kosztów wykonanych prac termomodernizacyjnych będzie w ostatnią niedzielę maja, czyli za tydzień.
 11. Ze względu na trwający stan epidemii i zarządzenia organów państwowych, określających, iż na 10m2 powierzchni użytkowej kościoła może znajdować się jedna osoba, w naszej świątyni jednorazowo może modlić się 71 osób (nie licząc sprawujących posługę). Osoby modlące się w kościele zobowiązane są do zakrycia ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości między sobą.
 12. W związku ze stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez władze, Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i świątecznej do odwołania.
 13. W stanie epidemii zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. transmitowanych przez media. W dni powszednie: o g. 7.00 z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w TVP1 i o g. 20.00 z sanktuarium na Jasnej Górze w TVP3. W niedziele: o g. 7.00 z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w TVP1, o godz. 10.00 z poznańskiej Katedry w Radiu Emaus, o g. 11.00 z sanktuarium na Jasnej Górze w TVP1 i o g. 13.00 w TVP Polonia.
 14. Spełniając prośbę Księdza Arcybiskupa Metropolity, codziennie o godz. 20.30 duszpasterze naszej Parafii odmawiają różaniec w kościele w intencji ochrony przed chorobami, za posługujących chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi Parafian o modlitwę różańcową w tym samym czasie w swoich domach. Różaniec o tej porze jest również w Radiu Emaus.
 15. Dziękujemy Parafianom za dotychczas przyniesione dary w ramach prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej zbiórki produktów spożywczych i środków higienicznych dla starszych osób objętych kwarantanną i dla bezdomnych. Dary można nadal składać w naszym kościele w kruchcie przy kaplicy w godz. od 8.30 do 18.00.
 16. Do odwołania nie będzie poniedziałkowych dyżurów Parafialnego Zespołu Caritas. Informacje dotyczące działalności naszej Caritas można uzyskać pod numerem telefonu 691 898 239. Parafialny Zespół Caritas – dziękując za dotychczasową ofiarność – zwraca się z prośbą o przekazanie osobom potrzebującym lodówki i telewizora. Ofiarodawców prosimy o kontakt pod numerem telefonu 601 581 360.
 17. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.