Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

II Niedziela Zwykła - 17.01.2021

Ogłoszenia parafialne »

II Niedziela Zwykła

17.01.2021

Ważnym corocznym wydarzeniem w życiu Kościoła jest Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

Podobnie jak ciało człowieka jest przybytkiem Ducha Świętego, o czym przypomina nam drugie czytanie mszalne, tak wspólnota Kościoła jako jedno ciało cieszy się prowadzeniem Ducha Świętego. Koniecznym jest więc podejmowanie działań zmierzających do przywrócenia jedności poróżnionych wyznawców Chrystusa, by jeden i ten sam Boży Duch mógł owocnie przemieniać serca wszystkich.

 

ks. Sebastian Kujawa

 

 

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Henryka i Leon Roth – Msza pogrzebowa w naszym kościele w środę o godz. 14.00, a pogrzeb w Skórzewie o godz. 15.00, śp. Zofia Jakubowska – Msza pogrzebowa w naszym kościele w czwartek o godz. 10.00, a pogrzeb w Skórzewie o godz. 11.00 i śp. Bernard Pawłowski – Msza pogrzebowa w naszym kościele w piątek o godz. 12.15, a pogrzeb na cmentarzu junikowskim o godz. 13.50. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 2. Dobiega końca kolejny półroczny okres adopcji przez naszą Parafię dwóch rodzin, poszkodowanych przez konflikt zbrojny, które zdecydowały się pozostać w Syrii. W związku z tym, z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas, dzisiaj po Mszach św. jest przeprowadzana przez naszych Parafian kwesta, mająca na celu zebranie środków pozwalających na kontynuację tej adopcji. Zebrane środki finansowe, przekazane za pośrednictwem Caritas Polska, pomogą tym rodzinom przetrwać kolejne miesiące w trudnych warunkach, w których żyją na co dzień. Ofiary na ten cel można także wpłacać na konto Santander Bank Polska 81 1090 1362 0000 0000 3602 2293 z tytułem: SYRIA. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 3. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 7.40 do 7.55 i od godz. 17.30 do 17.55.
 4. Biuro parafialne w czasie pandemii jest czynne w dni powszednie po porannej i wieczornej Mszy św. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 061 868 23 05 lub 661 040 989.
 5. Na Różaniec zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 6. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w obecności relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Na Litanię do św. Jana Pawła II, w obecności relikwii Papieża Polaka, zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W środę swoje imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.
 9. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 10. Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00 (w kaplicy).
 11. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 12. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 13. Dziękujemy za ofiary składane w kościele i za składkę przekazywaną w czasie pandemii na konto parafialne w związku z utrudnionym udziałem w Mszy św. Składka remontowa na pokrycie kosztów wykonanych prac termomodernizacyjnych będzie w ostatnią niedzielę stycznia.
 14. Wyrażamy wdzięczność p. Maciejowi Czaplińskiemu i p. Mirosławowi Kownackiemu za poświęcony czas i życzliwą pomoc.
 15. Dzieci i rodziców zapraszamy do oglądania niedzielnych katechez na parafialnym Facebooku: www.facebook.com/objawieniapanskiego
 16. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na spotkania w trybie online: młodzież klas VIII spotka się w środę 27 stycznia o godz. 19.00 pod adresem http://bit.ly/xiondzzoom, natomiast młodzież, która z powodu pandemii nie przystąpiła w czerwcu do Bierzmowania spotka się tego samego dnia, czyli w środę 27 stycznia pod tym samym adresem o godz. 20.00; dla klas VII link drugiego spotkania znajduje się na parafialnej stronie internetowej www.objawieniapanskiego.pl
 17. Młodzież z parafialnego oddziału KSM pomaga starszym Parafianom w zakupie artykułów spożywczych i środków higieny osobistej. Zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne, a Seniorzy korzystający ze wsparcia pokrywają koszty zakupów. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 19.00 pod numerem telefonu 517 127 993.
 18. Do odwołania nie będzie poniedziałkowych dyżurów Parafialnego Zespołu Caritas. Informacje dotyczące działalności naszej Caritas można uzyskać pod numerem telefonu 691 898 239. Parafialny Zespół Caritas – dziękując za dotychczasową ofiarność – zwraca się z prośbą o przekazanie osobie potrzebującej pralki. Ofiarodawcę prosimy o kontakt pod numerem telefonu 601 581 360.
 19. Ze względu na pandemię i zarządzenia organów państwowych, określających, iż na 15m2 powierzchni użytkowej kościoła może znajdować się jedna osoba, w naszej świątyni jednorazowo może modlić się 47 osób. Osoby modlące się w kościele zobowiązane są do zakrycia ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości między sobą.
 20. W związku z pandemią i ograniczeniami wprowadzonymi przez władze, Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
 21. W czasie pandemii zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. transmitowanych przez media: o g. 7.00 z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w TVP1, o g. 11.00 z sanktuarium na Jasnej Górze w TVP1 i o g. 13.00 w TVP Polonia.
 22. Komunia św. na rękę udzielana jest po stronie chrzcielnicy: Komunię św. przyjmujemy na skrzyżowane dłonie po uprzednim odsłonięciu ust, następnie palcami wolnej ręki bierzemy Najświętszy Sakrament i stojąc przed kapłanem lub obok, ale zwróceni w stronę ołtarza, spożywamy Komunię św. Nie wolno odchodzić do ławki z Najświętszym Sakramentem na dłoni. Komunia św. do ust udzielana jest po stronie ambony.
 23. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.
 24.  

   

   

  Modlitwa w intencji Parafian

   

  Z powodu pandemii – zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity – nie ma tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach Parafian. W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy Parafian do kościoła na wspólną modlitwę w intencji rodzin podczas Mszy św. o godz. 18.00 w dni powszednie, w gronie mieszkańców z wyznaczonych ulic. Po Mszy św. można wziąć – w przyniesionym przez siebie zakręcanym naczyniu – wodę święconą, by pokropić nią mieszkanie. Poniżej przedstawiamy harmonogram z nazwami ulic na poszczególne dni tygodnia. Parafian, którym nie odpowiada zaproponowany dzień, zapraszamy w innym dogodnym dniu. Przed Mszą św., od godz. 17.25, można uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej.

   

   

  Poniedziałek, 18 stycznia

  Oppmana, Osterwy, Owcza, Pana Kleksa, Pana Twardowskiego

   

  Wtorek, 19 stycznia

  Perłowska, Perzycka, Porazińskiej

   

  Czwartek, 21 stycznia

  Pozdawnicka, Rapackiego, Rezedowa

   

  Piątek, 22 stycznia

  Rokity, Roztocka, Rumcajsa, Rylla, Sadnicka,

   

  Poniedziałek, 25 stycznia

  Sierotki Marysi, Sławińska, Smoka Wawelskiego

   

  Wtorek, 26 stycznia

  Solskiego, Szczecińska, Szczurkiewiczów

   

  Środa, 27 stycznia

  Szeherezady, Templińska, Tuwima

   

  Czwartek, 28 stycznia

  Wieczorynki, Witnicka, Wyszeborska, Wyszomierska

   

  Piątek, 29 stycznia

  Złocieniecka, Złotej Kaczki, Złotowska