Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

W związku ze stanem pandemii przypominamy, że czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do niedzieli Najświętszej Trójcy, która w tym roku przypada 30 maja. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 7.40 do 7.55 i od godz. 17.30 do 17.55.

 

VI Niedziela Wielkanocy - 09.05.2021

Ogłoszenia parafialne »

VI Niedziela Wielkanocy

09.05.2021

 

Tylko miłość pochodząca wprost od Boga ma szansę przetrwać i będzie dowodem narodzenia się z Boga. Miłości „agape”, czyli ofiarnej miłości, człowiek sam nie wymyśli.

 

ks. Patryk Wendeker

 

 

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Anna Słomska – Msza pogrzebowa w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Nowina w piątek o godz. 9.30, a pogrzeb na cmentarzu parafialnym o godz. 10.15. Msza pogrzebowa śp. Jolenty Kowalik, zmarłej przed tygodniem, zostanie odprawiona w naszym kościele w środę o godz. 10.00, pogrzeb na cmentarzu przy ul. Lutyckiej o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 2. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od godz. 7.40 do 7.55 i od godz. 17.30 do 17.55. W czwartek wieczorem – w związku z dniem fatimskim – nie będzie Spowiedzi św. Czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do niedzieli Najświętszej Trójcy, która w tym roku przypada 30 maja.
 3. Biuro parafialne w czasie pandemii jest czynne w dni powszednie po porannej i wieczornej Mszy św. W czwartek wieczorem – w związku z dniem fatimskim – biuro parafialne będzie nieczynne. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 061 868 23 05 lub 661 040 989.
 4. Dziękując za dotychczasowy gorliwy udział we wspólnej modlitwie, zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. Na apel jasnogórski przy grocie Matki Bożej z udziałem Chóru Epifania zapraszamy codziennie o godz. 21.00. Podczas apelu jasnogórskiego wsłuchujemy się w treść encykliki Ojca Świętego Franciszka „Fratelli tutti” o braterstwie i przyjaźni społecznej. Ofiarujmy naszą modlitwę prosząc o ustanie pandemii koronawirusa, za chorych i cierpiących, za pracowników służby zdrowia i wolontariuszy oraz za zmarłych.
 5. Na Różaniec zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w czwartek – z okazji dnia fatimskiego – w łączności z Mszą św. o godz. 19.30, w sobotę w łączności z wymieniankami, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 6. W czwartek przypada dzień fatimski. Z tej okazji zapraszamy na wspólną modlitwę pokutną: Msza św. o godz. 19.30, po niej różaniec i litania loretańska, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na dziedzińcu przed kościołem i apel jasnogórski. Homilię wygłosi Ks. Proboszcz Mirosław Musiał, Kustosz Sanktuarium Świętości Życia na os. Poetów. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Za zmarłych polecanych w wymieniankach będziemy modlić się w sobotę o godz. 17.15 na Różańcu i o godz. 18.00 podczas Mszy św.
 8. Wyrażamy wdzięczność za ofiary składane w kościele i przekazywane na konto parafialne w związku z utrudnionym udziałem w Mszy św. Dziękujemy także za daninę diecezjalną składaną do skarbony przy chrzcielnicy i przekazywaną na konto parafialne. Tydzień temu zebraliśmy 966 zł na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 9. Dzieci i rodziców zapraszamy do oglądania niedzielnych katechez na parafialnym Facebooku: www.facebook.com/objawieniapanskiego
 10. Młodzież klas VII przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie pod adresem znajdującym się na parafialnej stronie internetowej www.objawieniapanskiego.pl
 11. Młodzież z parafialnego oddziału KSM pomaga starszym Parafianom w zakupie artykułów spożywczych i środków higieny osobistej. Zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne, a Seniorzy korzystający ze wsparcia pokrywają koszty zakupów. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 19.00 pod numerem telefonu 517 127 993.
 12. Ze względu na pandemię i najnowsze zarządzenia organów państwowych, w naszej świątyni jednorazowo może modlić się 47 osób (nie wliczając osób posługujących podczas liturgii). Osoby modlące się w kościele zobowiązane są do zakrycia ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości między sobą.
 13. W związku z pandemią i ograniczeniami wprowadzonymi przez władze, Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
 14. Komunia św. na rękę udzielana jest po stronie chrzcielnicy: Komunię św. przyjmujemy na skrzyżowane dłonie po uprzednim odsłonięciu ust, następnie palcami wolnej ręki bierzemy Najświętszy Sakrament i stojąc przed kapłanem lub obok, ale zwróceni w stronę ołtarza, spożywamy Komunię św. Nie wolno odchodzić do ławki z Najświętszym Sakramentem na dłoni. Komunia św. do ust udzielana jest po stronie ambony.
 15. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów.