Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

W środę zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 18.00 i 19.30.

 

Prace termomodernizacyjne w naszej parafii zostały wykonane dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

MARZEC 2017

Kronika Parafii »

1.03. Środa Popielcowa

Z inicjatywy księdza proboszcza Sebastiana Kujawy, przez cały Wielki Post parafianie mogą podejmować post o chlebie i wodzie w intencji nawrócenia parafii. Została przygotowana tabela z podziałem na wszystkie dni Wielkiego Postu i osoby chętne wpisują się, co jest równoznaczne z podjęciem postu danego dnia. Pieniądze zaoszczędzone przy okazji postu można wrzucać do skarbony z napisem „Jałmużna postna”. Zostaną one przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas z przeznaczeniem na pomoc dla potrzebujących.

 

5.03. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa

Podczas niedzielnej Mszy Świętej z udziałem dzieci pierwszokomunijnych zostały uroczyście poświęcone książeczki do nabożeństwa.

 

12 – 15. 03. Parafialne rekolekcje wielkopostne

Nauki rekolekcyjne głosił ks. dr Adam Adamski. Ostatnią konferencję nagrodziliśmy gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że ks. Adam, który kilka lat temu głosił już rekolekcje w naszej parafii, jeszcze kiedyś ponownie zawita do nas jako kaznodzieja.

 

18.03. Parafialny Maraton Biblijny

Z inicjatywy KSM pod opieką ks. Karola Przykuckiego, przez cały dzień były czytane w naszym kościele fragmenty Biblii. Wszystko było świetnie przygotowane i zorganizowane przez młodzież i dopilnowane przez ks. Karola. Parafianie zgłaszali się odpowiednio wcześniej, każdy chętny otrzymywał przydzielony fragment tekstu do przeczytania i informację, o której godzinie będzie czytał. To było prawdziwe karmienie się Słowem Bożym.

 

20 – 22. 03. Rekolekcje szkolne

Spotkania i zajęcia rekolekcyjne odbywały się zarówno w kościele jak i w szkole. Konferencje w kościele głosił ks. Paweł Cholewa SAC, a w szkole diakon Izaak Antwi-Boasiako z Ghany, który odbywał praktykę w parafii św. Jana Kantego oraz ks. Maciej Kweiser z Poznańskiej Fary. Wiele pracy w przygotowanie rekolekcji włożyły też siostry katechetki.

 

24.03. Droga Krzyżowa ulicami parafii

Jak zawsze parafinie licznie wzięli w niej udział. Rozważania na przemian czytali ksiądz proboszcz i ksiądz Karol Przykucki. Krzyż na każdym odcinku nieśli parafianie – nie tylko grupy duszpasterskie, ale także rodzice, dziadkowie, Siostry Nazaretanki. Każdy uczestnik Drogi Krzyżowej miał możliwość nieść krzyż nawet więcej niż jeden raz.

 

25.03. Dzień Świętości Życia

Tego dnia miały miejsce dwa ważne wydarzenia: duchowa adopcja dziecka poczętego (podczas Mszy Świętej porannej i wieczornej) oraz uroczyste zainaugurowanie drugiej Róży Męskiej Żywego Różańca.

 

26.03.

Podczas wieczornej Mszy Świętej odbyło się uroczyste przyjęcie do grona ministrantów kolejnych 4 chłopaków. Dzieci pierwszokomunijne przyniosły na tę Mszę Świętą swoje świece i uroczyście odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.

 

Gorzkie Żale

Nabożeństwo Gorzkich Żali odbywało się w tym roku o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosił ks. Szymon Bajon. Szkoda, że nie zostały nagrane, bo wielu chciałoby do nich wracać.

 

31.03. Kościół stacyjny

Nasz kościół parafialny był 27. kościołem stacyjnym w Poznaniu podczas tegorocznego Wielkiego Postu. W łączności z Bazyliką św. Euzebiusza na Eskwilinie wyznaczono na ten dzień intencję przebłagalną i wynagradzającą za grzechy przeciwko Boskiemu Sercu Jezusa.