Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

W środę zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 18.00 i 19.30.

 

Prace termomodernizacyjne w naszej parafii zostały wykonane dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

LIPIEC 2016

Kronika Parafii »

1.07. Pierwsza Msza Święta sprawowana przez nowego proboszcza

Ksiądz kanonik dr Sebastian Kujawa odprawił po raz pierwszy Mszę Świętą w naszym kościele parafialnym. W homilii zaznaczył, że bardzo się cieszy, iż swoją posługę zaczyna w pierwszy piątek miesiąca, w dniu szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

2.07. Uroczyste powitanie księdza proboszcza Sebastiana Kujawy

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 oficjalnie powitaliśmy nowego proboszcza naszej parafii, księdza Sebastiana Kujawę. W uroczystej koncelebrze wzięli udział: dziekan dekanatu jeżyckiego, ks. Rafał Czerniejewski oraz kanclerz Kurii Metropolitalnej, ks. prałat Ireneusz Dosz.

Parafianie powitali swojego nowego proboszcza chlebem i solą oraz kwiatami.

 

20 – 25. 07. Światowe Dni Młodzieży w parafii

W naszej parafii gościli uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. 28 pielgrzymów z Kanady, Argentyny i USA. Przeważały osoby świeckie, ale było też 3 księży i 1 siostra zakonna. Wszyscy zostali serdecznie przyjęci w gościnnych domach czternastu rodzin.

Pielgrzymi zostali ciepło powitani i ugoszczeni w parafialnym klubie w sobotę 23 lipca przez duszpasterzy oraz ławicki oddział KSM. Wieczorna Eucharystia, która zgromadziła pielgrzymów, młodzież, goszczące rodziny i parafian była koncelebrowana przez kapłanów różnych narodowości i wielu języków. Msza św. była pięknym początkiem wieczoru międzynarodowej jedności wypełnionego tańcem, śpiewem i zabawą. Oprócz grillowanych kiełbasek, o które zadbali nasi księża, stoły uginały się od pysznych sałatek, pachnącego świeżością chleba oraz smakowitych ciast i wypieków przygotowanych i przyniesionych przez Parafian.