Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

W środę zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 18.00 i 19.30.

 

Prace termomodernizacyjne w naszej parafii zostały wykonane dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

KWIECIEŃ 2017

Kronika Parafii »

1 - 2.04. Rocznica śmierci księdza Tomasza Maćkowiaka

Wieczorna Msza Święta w sobotę, 1 kwietnia, odprawiona została w intencji ś. p. księdza proboszcza Tomasza Maćkowiaka, z okazji 6. rocznicy jego śmierci, przypadającej 2. 04. Po Mszy Świętej i krótkiej refleksji odprawiona została także modlitwa przy grobie naszego niezapomnianego pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła.

Zespół Trzej Królowie modlił się przy grobie ks. Tomasza w niedzielę.

 

9.04. Niedziela Palmowa

Procesja z palmami odbyła się przed Mszą Świętą z udziałem dzieci. Był też „Pan Jezus na osiołku”, czyli Bartek  Heimrath na kucyku.

 

13 – 15.04. Święte Triduum Paschalne

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

 

19.04. Pielgrzymka do Sierakowa

W cyklu jednodniowych pielgrzymek, grupa parafian z księdzem proboszczem i sympatykami naszej parafii, udała się do Sierakowa, Kamionnej i Pniew.

W Sierakowie zwiedziliśmy Muzeum Zamek Opalińskich, a następnie – w parafialnym kościele – wszyscy uczestniczyliśmy w Mszy Świętej., którą koncelebrował także ksiądz wikariusz Karol Przykucki. W sierakowskiej świątyni, która dawniej była klasztornym kościołem ojców bernardynów, uwagę pielgrzymów zwrócił przepiękny ołtarz główny z obrazem „Zdjęcie z krzyża” ze szkoły Rubensa. Po Mszy Świętej był czas na zjedzenie drożdżówek w parafialnej salce.

W Kamionnej mogliśmy pomodlić się w późnogotyckim kościele parafialnym z 1499 roku, a w sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach zawierzyć Bogu osobiste intencje przy sarkofagu tej świętej i zwiedzić pokój, w którym mieszkała.

 

22.04. Musical w Parafii św. Karola Boromeusza

Głosić Dobrą Nowinę, że Jezus zmartwychwstał - to nasza specjalność. Sobotni wieczór stał się doskonałą do tego okazją.

Dziecięcy zespół Trzej Królowie z teatralno-muzyczną siłą i radością wystawił spektakl w poznańskiej parafii na Osiedlu Pod Lipami. Zostaliśmy tam powitani ciepło i życzliwie, na pewno nie tylko dlatego, że przed laty, za życia śp. ks. Tomasza Maćkowiaka, nasza parafia, jako jedna z wielu, wspierała budowę tamtego kościoła, a nasz obecny ksiądz proboszcz, Sebastian Kujawa, w czasie gdy na co dzień pełnił funkcję sekretarza Księdza Arcybiskupa, duszpastersko pomagał „u Boromeusza”. Spektakl dostarczył wielu wrażeń, nie tylko artystycznych, ale także był sposobnością do zatrzymania się nad tajemnicą Zmartwychwstania.

 

24.04. Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

Wprowadzenia dokonał ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, były drugi sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II, obecnie Arcybiskup Lwowski. Relikwiarz ufundowała Wspólnota Żywego Różańca.

Święty Janie Pawle módl się za nami!