Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

W środę zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 18.00 i 19.30.

 

Prace termomodernizacyjne w naszej parafii zostały wykonane dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

GRUDZIEŃ 2016

Kronika Parafii »

28.11. – 24.12. Roraty

Tegoroczne roraty odprawiane były o godz. 6.00 dla wszystkich parafian i o godz. 18.00 ze szczególnym udziałem dzieci.

Poranne Msze Święte roratnie gromadziły licznych parafian. Każdego poranka jeden z naszych kapłanów czuwał przy wejściu do świątyni i wręczał każdemu zapaloną świecę.

Podczas wieczornych rorat dzieci poznawały sylwetki polskich misjonarzy. Każdego dnia jedno dziecko wracało do domu z wylosowaną figurką Matki Bożej, a dwoje z figurkami aniołków. Figurki trzeba było zwrócić następnego dnia. Na zakończenie rorat figurki, o dziwo całe i bez żadnych uszkodzeń J, stały się własnością trojga szczęśliwców.

 

3.12. Rodzinny wyjazd do Pniew

Zespół Trzej Królowie z rodzicami, księdzem proboszczem,. księdzem Karolem Przykuckim i Kasią Matuszak pojechali pokłonić się świętej Matce Urszuli Ledóchowskiej. Siostry Urszulanki serdecznie ugościły całe towarzystwo nie tylko słowem o Matce Urszuli, ale i pyszną zupą pomidorową.

 

5.12. Święcenia diakonatu

Kleryk Patryk Mazur, który w naszej Parafii odbywa praktykę, od dzisiaj jest diakonem.

 

6.12. Święty Mikołaj na roratach

Św. Mikołaj nie mógł sobie odmówić spotkania z dziećmi i w dniu swojego święta przybył do nich podczas rorat w pełnym biskupim rynsztunku.

 

10.12. Adwentowy wieczór modlitwy przed Najświętszym Sakramentem

W adwentowy sobotni wieczór nasi kapłani wspólnie z diakonem Patrykiem Mazurem zaprosili parafian na modlitewne skupienie przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwę prowadzili kapłani, teksty biblijne czytali parafianie, śpiew podtrzymywał Chór Epifania.

 

Adwentowa akcja „Serduszko”

Jak co roku Parafialny Zespół „Caritas” przygotował i przeprowadził akcję „Serduszko” polegającą na zebraniu podarunków dla najbardziej potrzebujących dzieci. Jak zawsze, już w pierwszą niedzielę Adwentu zabrakło serduszek na drzewku. Nasi parafianie są niezawodni i bardzo ofiarni.

 

17.12. Udział w Betlejem Poznańskim

Zespół Trzej Królowie został zaproszony do udziału w Betlejem Poznańskim. Pomimo przejmującego chłodu dzieci pięknie śpiewały pod wodzą Kasi Matuszak i siostry Dawidy.

 

17 – 18.12. Spotkania opłatkowe

Tradycyjne spotkania opłatkowe grup duszpasterskich odbyły się w klubie parafialnym w dwóch grupach.

 

18.12. Koncert organowy

Nasze wspaniałe organy od czasu do czasu służą jako instrument koncertowy. Tym razem parafianie i goście mogli posłuchać muzyki organowej i śpiewu solowego w wykonaniu młodych artystów – studentów Akademii Muzycznej. Byli to: Martyna Michałowska, sopran; Zuzanna Bera, organy; Piotr Matuszewski, organy.

 

19.12. Inauguracja Żłóbka na Lotnisku Ławica

Inauguracji Żłobka na w holu Portu Lotniczego dokonał ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki. Uczestniczyli pracownicy Portu Lotniczego oraz ksiądz proboszcz Sebastian Kujawa i nasi parafianie.

 

24.12. Pasterka

Pasterka na Ławicy, jak zawsze o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Oprawę muzyczną liturgii uświetniały zespoły: o godz. 22.00 młodzieżowy pod kierunkiem Kasi Matuszak, o północy Chór Epifania pod kierunkiem Ani Doleckiej.