Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Serdecznie dziękuję kapłanom za ich posługę w niełatwych okolicznościach epidemii, a wszystkim wiernym za dojrzałe i odpowiedzialne stosowanie się do zarządzeń. Żywię nadzieję, że obecna sytuacja przeżywana przez nas wszystkich w duchu wiary, przyniesie dobre owoce w życiu całej wspólnoty Kościoła. Proszę wszystkich, aby nie ustawali w wysiłku duchowego łączenia się ze Zbawicielem, a cierpienia, których teraz szczególnie doświadczają, zechcieli składać Panu Bogu jako duchową ofiarę w intencji zatrzymania epidemii i odnowy duchowej społeczeństwa.

Na czas wielkopostnych trudów z serca  b ł o g o s ł a w i ę.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

PRZESŁANIE KSIĘDZA ARCYBISKUPA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

https://www.facebook.com/archidiecezja.poznanska/videos/3073434199345584/

TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH

Sobota:

–  godz. 19.00 w TVP3 (Poznań)

Niedziela:

– godz. 7:00 z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w TVP1

– godz. 11.00 w TVP1

– godz. 13:00 TVP Polonia

Codziennie:

– godz. 7:00 z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w TVP1

– godz. 20:00 z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 (pasmo ogólnopolskie) oraz na kanale YouTube dostępnym na stronach internetowych: http://jasnagora.pl i http://www.episkopat.pl .

TRANSMISJE NABOŻEŃSTWA GORZKICH ŻALI

Niedziela

w Radiu Emaus o godz. 16:00

w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 17:00

Podsumowanie akcji

Grupy duszpasterskie » Parafialne Koło Caritas » 2011 »

Podsumowanie prowadzonej w dniach 31.07 – 7.08.2011
 przez Parafialną Caritas akcji „ZESZYT”
 
Podczas akcji „ZESZYT” Parafialny Zespół Caritas dzięki darczyńcom zebrał: zeszyty (grube, cienkie, A4, A5 oraz zeszyty nutowe), długopisy, ołówki, gumki, temperówki, kleje, bloki rysunkowe i techniczne (białe i z kolorowymi kartkami), bloki milimetrowe i papiery kolorowe, teczki biurowe, kilka skoroszytów, koszulek biurowych, kredki drewniane cienkie i grube, kredki świecowe i bambino, plastelinę, farby wodne i plakatowe (w niewielkiej ilości), flamastry, kilka piórników (bez wyposażenia i z wyposażeniem), 6 plecaków i 1 worek na obuwie, 10 par nożyczek, przybory geometryczne (kilka cyrkli, ekierek itp.) oraz pojedyncze inne przybory szkolne. Wszystkie ofiarowane rzeczy zostały podzielone dla skromniej żyjących Rodzin, w których są dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Przygotowano 108 kompletów przyborów szkolnych (w zależności od wieku dziecka, klasy do której uczęszcza) oczywiście dzieląc to co dostaliśmy. Niestety nie wszystkie potrzeby zostały zaspokojone, jednak zebrane przybory w dużej mierze pomogły Rodzinom, aby rozpoczynający się rok szkolny był bardziej kolorowy, radośniejszy. Jednym z darczyńców okazali się Nowożeńcy, którzy zamiast kwiatów w dniu ślubu, poprosili swoich gości o przybory szkolne i przekazali je na rzecz organizowanej przez Parafialną CARITAS akcji „ZESZYT”. Do PZC trafiło również 40 zł na ten cel. Za wszystkie dary serca serdecznie dziękujemy.
Darczyńcom przekazujemy również serdeczne podziękowania od obdarowanych Rodzin, wdzięcznych Rodziców i uśmiechniętych dzieci.
Wszystkim ofiarodawcom życzymy wszelkiej pomyślności i zapewniamy o modlitwie podczas Mszy Św. które odprawiają się w naszym Kościele w intencji Parafialnej CARITAS.
E.G-Z.
A.Z.