Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Trwające prace termomodernizacyjne budynku kościoła i domu parafialnego są dofinansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Znakiem dla Maryi, jaki Bóg dał Jej przy zwiastowaniu, była wiadomość, że jej krewna, bezdzietna Elżbieta, mimo podeszłego wieku, została matką. Czytamy w Ewangelii, że Maryja pospiesznie udała się do Elżbiety. Tam doszło do spotkania dwóch brzemiennych matek – Elżbiety, noszącej pod sercem Jana Chrzciciela, i Maryi, oczekującej na narodziny Jezusa Chrystusa.

Przychodząca Maryja jest żywą monstrancją niosącą Chrystusa, a On napełnia nas Duchem Świętym. Taki jest sens nawiedzenia Matki Bożej. Nie zatrzymuje uwagi na sobie, ale przychodzi z darami. Uczy nas, jak przyjmować w wierze Syna Bożego i otwierać się na dary Ducha Świętego.

Teraz Maryja, w znaku Obrazu Jasnogórskiego, chce przyjść do naszej parafii i do Ciebie osobiście! 

2008

Grupy duszpasterskie » Koło Seniora » Z życia Koła Seniora »

Dotychczasowe jednodniowe pielgrzymki przygotowane przez Koło Seniora w roku 2008:

 
1) 2.04.2008 r. kolejnym miejscem pielgrzymkowym było Sanktuarium MB Rodzin w Lubaszu. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Dom Opieki w Łężeczkach(!)
2) 23.04.2008 r. wybraliśmy się z pielgrzymką do św. Urszuli Ledóchowskiej i do kompleksu klasztorno-szkolnego w Pniewach. Po drodze wstąpiliśmy do kościoła św. Jakuba i św. Jadwigi w Lusowie oraz do muzeum poświęconego pamięci gen. Dowbor-Muśnickiego.
3) 13.11.2008 r. ks. prob.  Tomasz Maćkowiak zabrał nas na zwiedzanie kościołów Górnego Tarasu Rataj. W trudnym okresie stanu wojennego wykonywał swoją posługę duszpasterską w budującym się kościele p.w. Pierwszych Polskich Męczenników i był świadkiem powstawania tych kościołów na budujących się dopiero osiedlach mieszkaniowych.