Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Zapraszamy

W sobotę 7 października 2017 r., we wspomnienie liturgiczne NMP Różańcowej, odbędzie się akcja Różaniec Do Granic,podczas której na granicy Rzeczypospolitej Polskiej odmawiane będą wszystkie cząstki różańca. Ojcowie oblaci i proboszcz parafii pw. Objawienia Pańskiego zapraszają także na modlitwę w Poznaniu, w miejscu przekraczania granicy państwa przez podróżujących samolotem. Od godz. 14 do 15.30 w kaplicy lotniska Ławica odbędzie się nabożeństwo różańcowe w nawiązaniu do tej inicjatywy.  (źródło: www.archpoznan.pl)

Więcej informacji o Różańcu Do Granic - http://www.rozaniecdogranic.pl/

Domowy Kościół

Grupy duszpasterskie »

W naszej parafii działa krąg Domowego Kościoła – wspólnota małżeństw, do której zapraszamy wszystkie małżeństwa, niezależnie od stażu małżeńskiego.

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie jest małżeńsko-rodzinną wspólnotą, która pomaga małżonkom czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa. Uczy dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem, daje wsparcie w trudnych momentach.

Domowy Kościół łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę, zwaną charyzmatem Domowego Kościoła. Został założony przez Sługę Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Znakiem Domowego Kościoła są dwa greckie słowa: ΦΩΣ (światło) i ΖΩΗ (życie), wpisane w kształt krzyża, wyrastającego spomiędzy dwóch złączonych obrączek.

Spotykamy się na comiesięcznych spotkaniach formacyjnych kręgu (grupa 4-7 małżeństw). Wspólnie się modlimy, formujemy i dzielimy naszymi radościami i problemami. Jesteśmy grupą formacyjną, ale także grupą przyjaciół. Opiekuje się nami Ks. Proboszcz Sebastian Kujawa.
Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami – darami. Są to codzienna modlitwa osobista połączona z lekturą Pisma Świętego, regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska jako wspólne stawanie przed Panem, modlitwa rodzinna, jako wspólnoty zanurzonej w Bogu, comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (systematyczna praca nad sobą), uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych. Nie są one celem samym w sobie, ale środkiem do celu. Pragniemy być bliżej Boga, współmałżonka, i po chrześcijańsku wychowywać nasze dzieci.

Kontakt: Beata i Adam Rejment, kom. 608-041-853